Streľba do psov a mačiek

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57882 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Streľba do psov a mačiek
z mojho pohladu: pokial beha pes po reviri a duri zver patri mu gula!!!!
<br/>ale: ziadny polovnik nebude streilat na polovneho psa, aj keby duril zver, al by nemal.ked to spravi je to hovado.
<br/>ale je tu este jeden fenomen.chlap ide s biglom do reviru, psa pusteneho.zastavim ho1,2,3,10x a stale pane dajte si ho na voditko, je cas kladenia mladat atd...chlap zazera, nerespektuje, a ked vidim ako pes zenie 3ks srncej, este povie skus na psa vystrelit a uvidis, ja poznam zakon.
<br/>chlap by si zasluzil po papuli, ale to by sme museli byt kazdeho 2ho.zatial mal ten pes stastie, ale verte ze ked pride dostane gulu.hlavna pricina je v ludoch, darmo sa tu niektori natahuju aki sme bouchalove, raz nema co pes behat po reviri a hotovo.po papuli by mal dostat kazdy jeden co to nerespektuje a svojvolne s vedomim psa pusta.demokracia je pre vsetkych nie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57884 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
Co mne služi ako potrava ? tak normalne jem zeleninu, ovocie a maso z domacich zvierat ale nie z divych. Nesom vegetarian ale domace zvierata su vyslachtene na to aby sa konzumovali a sluzili pre ludi krava dava mlieko, sliepka vajcia a kôň sluzi na pracovne učely napr.. Cize sluzia na to aby clovek nemusel chodit lovit aby prezil, pretoze aj maso je potrebne pre cloveka. Niekedy nechovali taketo zvierata preto chodili lovit. Myslis , ze to chodili s radostou na lov kebyze nemusia ? Chodili len kvoli tomu aby prezili a nerobili si z toho ziadny sport a konicek.
<br/>A rozdiel je v tom, ze ide o domace zvierata a tamto su divoko zijuce zvierata v prirode a kedze cloveku dnes nie je potrebne chodit na lov z dovodu prezitia tak preto sa mi zda zbytocne chodit tieto zvierata strielat kedze oni si ziju divoko a maju medzi sebou svoj vlastny potravinovy retazec. Takze ja hodnotim z hladiska toho, ze lov nie je potrebny v dnesnej dobe, kedze mame zvierata zdomacnene. Mne osobne je luto vsetkych zvierat ja osobne som ziadne zviera nezabila , ale viem ze tieto domace sluzia pre nas ludi tak to uz beriem z takeho hladiska, ze sa aj zabijaju. Ale divoke zvierata v prirode , preco ich zabijat ? ked mame co jest, toto sa mi nepaci vobec. Bez toho mäsa z diviny prezije kazdi a malokto ho bezne jedava.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57886 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Streľba do psov a mačiek
Šišky na hrad :D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57891 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Streľba do psov a mačiek
Je zvláštne, že zabíjanie a podrobenie si domácich zvierat Ti nevadí, pretože aj tie zvieratá majú v dávnej minulosti predkov z divo žijúcich zvierat a teda ich pôvodní predkovia boli rovnkao divo žijúci ako dnes srnky, jelene, diviaky..... Mala by si odsúdiť našich predkov za takýto počin.
<br/>
<br/>citujem: ale viem ze tieto domace sluzia pre nas ludi tak to uz beriem z takeho hladiska, ze sa aj zabijaju - myslíš že tie zvieratá si svoj osud vybrali dobrovoľne? Nie je to od Teba nespravodlivé takto ich znevýhodniť?
<br/>
<br/>Tak ako chov domácich zvierat aj lov zveri je spätý s človekom odpradávna tak neviem prečo si neodsúdila aj chov ale iba lov. Skôr ako logické argumenty v tom vidím vnímanie sveta, ako že medveď hnedý je vlastne milý macko Pu, ktorého si môžem pohladkať odfotiť, nakŕmiť. Je to neškodný, milý beťár. Všetky srnky sú vlastne Bambi a kravička je fialová ako to vidieť v reklame.
<br/>
<br/>zaujala ma aj myšlienka: oni si ziju divoko a maju medzi sebou svoj vlastny potravinovy retazec - keď to obrátim pes či mačka sú domáce zvieratá a preto by sa nemali miešať do ich potravinového reťazca. Keď sa podľa Teba nemôže tam miešať človek prečo by sa mal pes? mačka? Nemal by ich za takéto miešanie sa postihnúť trest? Aký trest je vhodný? Dohovoríme im? Pošleme ich na prevýchovu? Zorganizujeme školenie?
<br/>
<br/>To, že Ty osobne divinu nepotrebuješ a málokto ju podľa teba bežne jedáva neznamená, že by sa nemala ocitnúť na niekoho jedálnom lístku. Tiež nejedávam pečené mravce, larvy, či smažené pavúky ale ani to nezatracujem ako druh jedla (vrátene jeho získania).
<br/>
<br/>Tvoju energiu by si mohla presmerovať skôr na osvetu, aby ľudia nevypaľovali trávu, aby nezakladali ohne len tak, kde sa im zachce, aby nevyhadzovali odpadky počas svojich návštev v prírode, či nezaťažovali prírodu čiernymi skládkami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57892 od spider
Odpoveď od spider na tému Streľba do psov a mačiek
Z určitej stránky máš pravdu ale...
<br/>Keď nebudeme polovať na divožijúcu zver bude premnožená.Také volačo že reťazec neexistuje.Raticová zver na vačšine územia nemá priameho nepriatela.Poukazujem hlavne na miesta kde nežijú vlci,medvede,rys.Na týchto miestach sa ale predovšetkým pestujú polnohospodárske plodiny hlavne krmivá pre domácu zver ktorú konzumuješ.Ak by sme prestali polovať myslím tým nulové zabitie zveri po čase by tá zver robila neúnosné straty na plodinách,farmy by museli zavrieť a ty by si prišla o jediný druh svojej masitej potravy.
<br/>Tak že nakoniec len tolko že mi budeme jesť divinu preto aby si ti mohla papať domáce maso.
<br/>
<br/>PS:ospravedlňujem sa za písanie mimo témy

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57895 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
a nebude problem v tom ze je mao predatorov ? a ze v zime sa zver prikrmuje ? ked uz ide o to premnozenie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57896 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Streľba do psov a mačiek
Čo sa týka toho potravinového reťazca, čo spomínaš, vieš mi prosím ťa vymenovať aspoň jedného prirodzeného predátora medveďa a vlka??? Skús sa zamyslieť a potom odpovedať. V tvojom nedávnom príspevku som čítal, že sa medvede sťahujú do miest a bližšie k obydliam. Prečo asi? Obviňuješ za tento stav poľovníkov! Prečo? Ak máme takéto vyjadrenie, mali by sme ho mať nejako podložené. Hovorí ti niečo areál šeliem? Každý maco má napríklad svoj rajón, aktuálne sa telemetriou zisťuje, že je dosť veľký, ale podľa mňa je ich denzita aj tak dosť nasýtená a tie silnejšie jedince vytláčajú slabšie práve tam, kde sa to tebe nepáči. Povedz mi napríklad čo by sa stalo, keby nebola regulácia medveďa?????? Ozaj ma zaujíma táto odpoveď a tu ti aj našepkávam k mojej prvej otázke. Ja si ten stav radšej nechcem ani predstaviť... Ale keďže máme tému o strieľaní psov a mačiek, ospravedlňujem sa že som odbočil od témy ale fakt ma zaujímajú aj tie odpovede ak to tu bolo už povyťahované. Môj osobný názor je, že tieto body daného paragrafu 29 sú potrebné, aj keď by ozaj stačilo strieľať len po naplnení tých 3 požiadaviek, ale nie všetkých súčasne. U nás sme mali problém najmä s rómskou skupinou obyvateľov. Ich psy sa združujú do svoriek a tie nám robia značné škody najmä na srnčej zveri. Po upozornení týchto spoluobčanov sme dostali odpoveď „tak ich zastreľte, ja im aj tak nemám dať čo žrať“. Vyskytol sa samozrejme aj útok na ľudí, aj na poľovníkov, napríklad keď kolega pri kvíliacom prasati nachytal 3 psov, z ktorých jeden zaútočil konkrétne aj na kolegu. Polícia s tým nemôže nič riešiť, jednak na to nemá kompetencie a na druhej strane sa k tým psom nikto nehlási. Po odstrele 3 psov zo 4, si ten jeden ktorý prežil postavil novú partiu, s ktorou znova znepríjemňoval život zveri. Preto sa pýtam aj Mary1, je to normálne aby sme za mesiac našli strhnutých 5 kusov srnčej? Chceš sa v lese pozerať práve na takéto obrázky? Čo ak by sa tým psom dostali do cesty malé deti čo sa chodia hrať na lúku, na DEDINE celkom bežný jav. To si radšej nechcem ani predstaviť. Preto by sa mali zamyslieť všetci, čo len volajú po niečom a pritom nevidia skutočnú realitu.
<br/>
<br/>LESU a LOVU ZDAR :x:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57897 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
co sa tyka tych psov sak ja nechcem aby pes nahanal a zabijal srnky ked je v tom reviri ale ide o to zeby ten majitel ked sa s nim ide prejst ho mohol aj pustit trocha pobehat neze musi byt stale na tom voditku. A zakon je taky ze ked sa pes nachadza v reviri viac ako 200 m od obydlia uz ho mozu strielat. A ked ma clovek doma nejakeho vlciaka alebo ineho vascsieho psa tak taky pes potrebuje si ist aj pobehat a kde s nim pojde clovek ked vsade su tie reviri Aj hned za dedinou trocha pole uz tam maju polovnici svoje vyhliadky a ked ludia byvaju na sidliskach tak tiez iba pomedzi bloky maju s tymi psami chodit. Hoci tiez je pravda ze, v bytovke nie je vhodne chovat velkeho psa. Ale myslim na ludi v rodinnych domoch prevazne ktori maju zahradu maju volieru pre psa ale pes sa potrebuje ist aj niekam inam prebehnut trocha. Majitel ma davat pozor na psa ked sa nachadza tam kde sa moze vyskytovat zver a ked sa najde potulny pes toho treba odychytit bud niekomu usiel alebo ho niekto vyhodil je to nezodpovednost majitela da sa do utulku ked je volne miesto alebo do zachytnej stanici bud sa najde jeho majitel alebo si ho zoberie niekto iny ,kopu psov sa uz takto zachranilo ked mali nezodpovednich majitelov. Ale nie hned vsetko strielat a este aj ked je majitel nedaleko psa boli pripady , ze psa zastrelili. A ked sa nieco stane ze pes by fakt nieco ulovil ked na neho ten majitel neda pozor tak by mal zodpovedne k tomu pristupit a ne zdupkat z miesta to je pravda. Lenze na to treba rozumnych ludi ked je za to pokuka tak vacsina by utekala z miesta cinu prec. Mozno by bola potrebna aj nejaka prednaska pre psickarov :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57898 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Streľba do psov a mačiek
povodna tema je strelba do psov a maciek...uz sa tu riesia medvede a srnky a bla bla....
<br/>si trosku mimo, tvoje zmyslanie ma iq 10rocneho decka.
<br/>predatorov malo? a to ze medvete chodia vyzierat odpadky do miest je ok? je ich tak malo?
<br/>a neprikrmovat zver? ved si protirecis, na jednej strane chudatka, nech ich hnusni polovnici nechaju a na druhej sak nech kapu od zimy a hladu, aspon ich bude menej a nebudu robit skodu na polnohosp plodinach...taketo prispevky by mal admin rusit, tu nenachadzam agrumenty ale len detske taraniny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57899 od Tomas
Odpoveď od Tomas na tému Streľba do psov a mačiek
Keď ide o to, že kde sa môže pes vybehať, určite si nemyslím, žeby to malo byť pri predurovaní zveri. Už tu niekde padol návrh aby sa po dohode s užívateľom PR vyhradil na to priestor. Kompetentný človek určite by vedel nájsť aspoň jedno takéto miesto v revíri. Ale tu je aj na psíčkaroch, aby k tomu pristupovali zodpovednejšie a myslíš, že nám na to školenie niekto príde po tom ako nás opisujete??? K odchytom psov, útulky sú preplnené a ak si ho nikto ani nebude chcieť zobrať čo potom??? Ja osobne chovám bernardína a farbiara. Určite nepotrebujem zbierať psov z okolia a rozrastať si doma zverinec. Chovám to, čo viem uživiť, ak by som mal pozbierať všetkých psov z okolia tak som do týždňa v hlbokom mínuse. Všetko je len o kompromisoch a komunikácii, ale zo strany ochranárov bohužiaľ prichádzajú len urážky a to nasvedčuje samo o sebe...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57900 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
ja dobre viem aka je tu tema, len som tam reagovala na organizacie ze co obhajuju a tak sa to zvrtlo ,no neviem kto tu ma zmyslanie decka ide o to, ze clovek by nemal do toho vobec zasahovat. A polovnici si neprotirecia ked najprv aka starostlivost o zvierataa a potom ich szrielaju tak ake to je pokrytectvo ? A potom sa ide regulovat stav. Si myslis fakt ze zvierata ktore tam su od narodenia, ktore tam ziju generacie by bez toho cloveka neprezili ? pochybujem o tom dost ved je to priroda a priroda sa vzdy o to nejako postara. A si myslim, ze medvede nesu premnozene ani nebudu premnozene aj bez tej regulacie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57901 od spider
Odpoveď od spider na tému Streľba do psov a mačiek
Asi si nepochopila čo som ti písal ale už je to jedno.
<br/>
<br/>Je tu vela názorov s ktorými sa stotožňujem čo sa týka psov v revíri,ale tie tvoje sú to neni.Žial je tu fenomén že si obhajuješ len svoj názor.
<br/>
<br/>ZÁKON JE DOBRÝ a basta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57904 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
,,ked sa najde potulny pes toho treba odychytit,, Tak toto mi vyrazilo dych. Mary1, ak odchytíš cudzieho psa, ktorý pytlačí, sľubujem, že už žiadneho psa nestrelím, ale budem volať teba na odchyt a ty sa už o to určite postaráš...........
<br/>K problematike regulácie raticovej zveri v čisto agrárnej krajine šelmami, asi nemá zmysel písať. Dievča nemá ani šajnu o spôsobe života šeliem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57907 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Mary, lov nie je to pokrytectvo. Pruser je skor v tom, ako sa to robi v skutocnosti- drviva vacsina pol. hospodarov zacina vyplnat plan chovu a lovu z opacneho konca. Tj. najprv si pan hospodar naplanuje to co chce odlovit, nasledne od toho si odvinie fiktivne skutocne stavy. Kto to vie, je dobry matematik, cisla mu logicky nadvazuju na predchadzajuce planovanie, nema zvacsa s naslednym schvalenim planu danym lesnym uradom problem. Aj lov sa da splnit fiktivne- papier znesie. A takto to chodi- podvod na podvod, a vsetci sa tvarime ako je to vsetko v SK polovnictve OK! Casto lov prebieha aj tam, kde su uz kmenove stavy- najma malej uzitkovej davno v prdeli... A v tomto je polovnictvo u nas aj voci verejnosti jeden velky podfuk! Kto sa v nasom polovnictve pohybuje, vie o com pisem. Filozofia je dobra- pokial to ale robia rovni, odborne zdatni a charakterni ludia- a prave tito, ako sledujem v poslednej dobe, su casto prezentovani ako nepriatelia slov. polovnictva.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57908 od eso
Odpoveď od eso na tému Streľba do psov a mačiek
Kurnik ty si čo za človeka.:[ To čo tu vypisuješ je fakt na odbornej úrovni absolventa politickej strany. Ak si myslíš, že týmto pomožeš zlepšeniu chodu poľovníctva na Slovensku si veľmi na omyle. Nieje nad to, srať si do vlastných radov. Škoda, že niesi jednou z hlavných tvorcov zákonov, leby konečne by Slovensko malo špičku priamo tam, kde ju treba. Daj sa na kandidátku do volieb a ja ťa budem voliť.
<br/>Niekedy je možno lepšie si prečítať to čo zverejníš na web, pretože nie je dôležité čo si o tebe budú myslieť zanietení poľovníci a odborníci v poľovníckej praxi, tí sa nad to povznesú, ale to že robíš fakt dobré meno Slovenskému poľovníctvu u neodbornej verejnosti, za čo ti veľká vďaka patriť nebude.
<br/>Skús sa zamyslieť nad sebou a keď máš nejaké dobré návrhy, tak choď s nimi tam, kde niečo vyriešiš a nie podsúvať verejnosti svoje úvahy a dojmy, korými dezorientuješ ľudí, ktorí ešte majú striedmy úsudok.
<br/>
<br/>Každý deň večer si hovorím, že už ma na Slovensku nič nemôže prekvapiť. A dnes ráno si otvorím PID a....kua nové prekvapenie.....hold patriotizmus nie je prívlastkom Slovenského národa...česť výnimkám!!!
<br/>
<br/>:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57909 od babrosX
Odpoveď od babrosX na tému Streľba do psov a mačiek
Mary1, áno psík sa potrebuje vybehať ale tak ako ťa nenapadne voľne ho púšťať vybehať sa na diaľnicu, tak by nemal behať voľne ani po revíry. Myslím, že v každom meste sa nájde cvičisko, či iný priestor kde sa psíky môžu vybehať. Ak nie sú riešením je žiadať o vytvorenie takéhoto priestoru, nie nechať psy voľne behať aby štvali voľne žijúcu zver.....
<br/>
<br/>A daj si ruku na srdce a povedz koľko poznáš vo svojom okolí psov, ktorí nemajú ani základný výcvik poslušnosti. Skús takého psa pustiť na voľno v revíry a uvidíš čo urobí (ak by ti to nedošlo tak si bude voľne pobehovať a po narazení na stopu či zver sa za ňou v mnohých prípadoch pustí).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57921 od Lesanek
Odpoveď od Lesanek na tému Streľba do psov a mačiek
Je veľmi zaujímavé sledovať diskusiu o otázkach pohybu psov a mačiek v poľovnom revíri. Z diskusie sa dá jasne usúdiť, že mnohí nesprávne sledujeme, čítame a následne si vysvetľujeme platnú legislatívu. Vidieť to aj pri iných témach. Pokiaľ som mal možnosť, presadzoval som cez starostov a primátorov miest myšlienku, aby pri obciach boli vyčlenené pozemky - lokality pre prechádzky so psíkmi za predpokladu ich ovladateľnosti majiteľom. Tieto lokality som si predstavoval určiť tak, že prostredníctvom porád poľovných hospodárov som upovedomil všetkých, že môžu navštíviť starostov obci a prímatorov miest s typmi na tieto lokality, kde je nejmenší predpoklad výskytu zveri ( vo väčších mestách aj viac lokalít ). Následne by sa tieto lokality zverejnili napr. všeobecné záväzných nariadením obce a majitelia psíkov by mohli tam bezpečne, bez rušenia zveri nechať pobehať svojích miláčikov ( samozrejmä, že aj tu sa vyžaduje ovladateľnosť psíka, ak to inak nejde tak na vodítku ). Myslím si, že kto chová a ma rád psíka isto by toto riešenie privítal. Moje sklámanie bolo o to väčšie, že na poradách starostov som zistil, že úlohy sa neujal ani jeden poľovný hospodár, hoci to mali neservirované takmer na tacke. Takže aj takí sme my poľovníci!
<br/>Pokiaľ ide o tlmenie poľovníctvu škodlivej zveri, teda psov a mačiek chcem iba upozorniť poľovnícku diskutujúcu verejnosť aj ochrancov psíkov, že máme v platnosti zákon 282/2002 Z.z., ktorým sa upravujú podmienky držania psov a v súlade s tým platné §-y zákona o poľovníctve. V § 24 ods. 3 písm. d) a e) je taxatívne zakázaný pohyb psov bez osoby podľa vyššie citovaného zákona o podmienkach držania psov a mačiek vo vzdialenosti nad 200 m od najblížšie obyvaného domu. V súlade s tým potom § 29 ods. 1 písm. f) a g) presne stanovuje kedy je oprávnený člen poľovnej stráže usmrtiť psa alebo mačku za účelom ochrany zveri ( psa ako je viac ako 200 m od najblížšie trvalé obyvaného domu ( bez dozoru ), alebo psa ktorý hľadá, prenasleduje zver alebo sa k nej plazí. Obdobne je to s mačkou, s tým rozdielom, že usmrtiť ju môžeme i vo vzdialenosti menšej než 200 m od trvalé obyvaného domu, ak ju pristihneme pri prenasledovaní, resp. lovení zveri.
<br/>Podľa § 29 ods. 2 za účelom ochrany zveri užívateľ revíru môže oprávnenia poľovnej stráže za účelom ochrany zveri preniesť povolením na každého držiteľa poľovného lístku, teda na všetkých svojích členov aj na hostí.
<br/>Ak sa všetky platné ustanovenia budú dodržiavať zo strany chovateľov psov a mačiek aj zo strany poľovníkov, nemôže byť problém medzi týmito dvoma skupinami ľudí. Lenže v našej demokratickej spoločnosti je každý mudrejší než Šalamún a potom je zle nedobre, lebo mi strelili psíka.
<br/>Príklad: Niekoľkokrát som upozornil suseda - rušňovodiča. Ak prídeš v noci zo služby nepúšťaj psa samého von do lesa za naše domy. Durí tam srnky, ktoré sa tam roky zdržiavajú. Márne. Až v jeden spån boli poľovníci v tomto revíre von a keď videli čo pes o druhej v noci stvára po lese urobili čo zákon káže. Za mojú dobrú radu išiel ma udať na policiu, že som mu strelil psa a nezabudol dodať, že na dvore. Až keď som mu pohrozil trestným stíhaním za krivé obvinenie z použitia zbraní, priznal pravdu, že pes bol strelený hlboko v lese nad našími domami. Nešlo totiž ani o môj poľovný revír.
<br/>Poľovníctvu zdar!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57927 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
Dobre no, psa sameho nemal pustat to je pravda. Ale ked ja idem so psom sa prejst ci uz za dedinu po poliach alebo do lesa a davam na neho pozor aj ked je bez voditka aby si trocha pobehal tak by mi ho skusil dakto zastrelit tak potom by videl a boli pripady, ze im ho strelili aj tak , uz ked tam je, ze ani nenahanal zver. To mi pride pomaly taky zakon ako keby ani ludia sa uz po lese nemohli prejst iba polovnici. Hlavna vec , ze aj polovnici chodia so psami do lesa. A co sa tyka tych vyhradenych miest aj keby boli tie miesta sa tam stretne psickarov kopu by tam bol si myslim dost velky chaos jedine ,zeby to bolo nejake obrovske uzemie, ale kde najst take uzemie ked zver zije pomaly vsade. A zas keby to bola mala lokalita ako nejake cvicisko len tak aby sme vsetci so psami na voditkach tam boli a chodii okolo seba ako na nejakej vystave. A predsa je lepsie ked kazdy clovek chodi sa prejst individualne s tym psom kedy chce a kde chce a ked dava na neho pozor aby neprenasledoval nejaku zver tak v tom nevidim ziadny problem. Vsetci psickari by mali takto zodpovedne uvazovat. A je to aj krajsie sa ist dakde tak prejst a ta prechadzka je aj zaživnejsia ako na nejakom cvicisku. A co sa tyka tych maciek ked niekto byva na okraji dediny kde su uz polia alebo les ako moze ustrazit macku ? ved macka nie je pes, ze je stale na dvore to jedine aby clovek choval tie perzske macky bytove lebo domaca macka beha kade tade po dedine a ked je blizko lesa aj tam si odbehne maciek som chovala dost a tiez behali po dedine kade tade a prisli aj s poranenymi labkami od klepcov co asi ludia nastrazili na nejake potkany. Len si neviem predstavit ako ustrazit macku jedine zeby ju drzali v dome. A macka nenapacha az take skody si myslim ani v tom lese akurat kebyze nejakych polnych zajacov chytala alebo hrabosov aj to zajacov nejake mladata ved macka je mala tak nebude srnky dohanat alebo co. Ale ma v sebe lovecky instinkt aj domaca macka .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57931 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Kto nemá zhora dané v apatieke nekúpi - veľmi pekné a výstižné slovné spojenie :-) však Mary1. Poľovníci chodia do lesa so psami, ale tí psíkovia majú rôzne skúšky a základom je ovládanie psa. Ktorý psíčkár nepoľovník má takto vycvičeného psa? Je ich strašne málo. Každý máme možnosť voľby, chovať alebo nechovať. Vyhovárať sa na to, že mačku doma neudržíš je alibizmus. Otvorene priznávam že mačky nemám rád. Vo mne vypestovali túto moju ,,alergiu,, práve chovatelia bezprízorných mačiek - teda takí ako ty. Značkovanie teritória je prirodzenou činnosťou dravca, akým je aj mačka. Mám smolu, že ako priestor na značkovanie si mačky vyberajú moju terasu, kde mám odložené terasové topánky. Nie raz sa mi ,,značky,, objavili v topánkach, alebo pred dverami.
<br/>Mačka dokáže vyplieniť okrem tebou spomínaných zajačikov aj hniezda operencov. A keď sa jej takýto spôsob života zapáči, k majiteľovi sa už neobťažuje. Zaznamenal som u mačiek aj to, že v lese vyvádzali mladé. A preto nemám rád mačky a v lese to nedarujem ani jednej.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57935 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
Tak nech maju milion skusok , mne to je jedno, ide o to ako vravim, ze ked ja dam pozor na toho psa tak sa nic nestane ani ked nema dajake skusky. A ,ze macku doma neudrzis to nie je vyhovorka ale realita. Si choval dakedy vobec domacu macku ? ked ju mas vonku tak ti nebude sediet iba na dvore ale odbehne si aj ku susedom aj vsade a pokial ju dajaky polovnik neodstreli tak aj by sa vratila ta macka ked jej davas zrat tak je zvyknuta sa vratit neudomacni sa niekde v lese pokial nehladuje , zeby musela stale lovit. Som mala kocura ktory mal co zrat a ked odbehol niekde z dvora tak sa aj vratil ale nenosil ziadne ulovky domov ako zvykne nosit macka alebo kocur. Az raz doniesol jednu mysku ktora ani nebola este mrtva iba ako keby omracena trocha ani ju nezral zeby bol hladny iba ju doniesol pred dvere a s nou sa isiel hrat. Ja som mu ju zobrala a som ju dokonca pustila si predstav, ze ta mys aj odisla tak neviem ake poranenie mala ci prezila ci potom zdochla ale este aj isla normalne po svojich. Tak mi tu napis ako by si ty choval domacu macku ? bola by cely cas vo vnutri v dome zavreta a keby si s nou siel von tak by si ju mal na voditku ako psa ? ci ako si to predstavujes. A neviem komu neni zhora dano kto sa foti zo zabitymi zvieratami ktore este sam zabil.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.136 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 707 návštevníkov a žiadni členovia on-line