Streľba do psov a mačiek

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57936 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
a mi ide na nervy uz to ako sa idete skoro vsetci polovnici zblaznit z toho, ze jedna macka je v lese a daco ulovi ked vy ste toho tolko postrielali, a idete robit neviem ake opatrenia ze zviera zabije zviera tak to mi pride divne. Jak keby tych maciek v lese bolo viac ako zveri.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57937 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Je evidentné, že nie si schopná pochopiť skutočnosť, že poľovník, ktorí loví zver a fotí sa pri nej neporušuje žiadny zákon. Naopak chovateľ psa alebo mačky, ktorá sa túla po lese a lúkach bez dozoru, zákon porušuje.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57938 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
sak take priblbe zakony tu mame na SR, a tu neide len o zakon ale o to aky je clovek. Aj ked viem, ze to neni trestne to fotenie pre vas a zabijanie ja by som to urcite nerobila aj keby neviem aky zakon mi to povoloval , mi to pride absolutne neludske sa fotit pri mrtvolach

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57939 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Mne sa zdá zasa úchylné snažiť sa na poľovníckej stránke a s minimom vedomostí prevychovávať poľovníkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57940 od dusanlegin
Odpoveď od dusanlegin na tému Streľba do psov a mačiek
Milé dievčatko. Keď sa Ti nepáči na Slovensku (kde sú také priblblé zákony), odporúčam Ti zmenu trvalého pobytu. Veď máme demokraciu a otvorené hranice. Myslím, že by tu nik za Tebou neplakal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57941 od spider
Odpoveď od spider na tému Streľba do psov a mačiek
milá Mary
<br/>povedz mi z tých mačiek ktorá priamo chodí do lesa je niektorá očkovaná?asi ani jedna,stal sa už nejeden prípad kde iniciátorom besnoty bola práve mačka.
<br/>stal sa nejeden prípad kde mačka priniesla domov zajačika či bažanta a priznávam už som aj strelil mačku ktorá chytila zajačika tri minuty pred výstrelom.
<br/>takže o mačkách len tolko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57946 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Osobny zazitok z polovacky: Bola som na spolocnej na drobnu, kde nam do pohonu odkialsi od dediny pribehol taky polovlciak s obojkom na krku. Nestval, nepytliacil, skor mal zaujem pohrat sa s nasimi psími. Ake bolo nase prekvapenie, ked sa pan hospodar bez vahania donho vyduploval, co naozaj cakal malokto zo zucastnenych. Ked bolo po vsetkom, zbadali sme v dialke beziaceho majitela s voditkom v ruke! Ked sa chudak priblizil a pochopil, co sa stalo, otocil sa a bez slov kracal prec. Po polovacke sme to medzi sebou ako ucastnici polovacky popraberali, a mozem Vam povedat, ze z ludi s ktorymi som sa o tom bavila, nebol nikto presvedceny ani nahodou, ze toto bolo tym jedinym spravnym a stastnym riesenim... Mam tu situaciu dodnes pred ocami ako ten pes po prvej plakal, plazil sa a pytal si ocami zlutovanie... Jednoducho pokazena polovacka, a nielen pre mna. Chcem len poukazat, ze treba i triezvy pohlad a zdravy usudok, kym sa podobne situacie privedu do krajnosti! Ak sa len trochu da, najprv skusme poriesit majitela, az potom psa. Majitel, je zodpovedny za to, ze pes lieta kade- tade! Psik len vyuzije situaciu, nevie si sam nastudovat zakon! A ze netreba srat do vlastnych radov? Naopak. Treba poukazat na vsetky chrapaciny, ktore sa v nasom slavnom hnuti udeju! Inak sa nikam nepohneme. Naozaj si az velmi casto serieme do vlastnych gati... Uz len vyvoj okolo legislativy, SPZ, SPK. Naozaj si tu niekto mysli, ze je to OK! Mohol by aj na temu zakon o polovnictve zasadnut ustavny sud.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57947 od kolesart
Odpoveď od kolesart na tému Streľba do psov a mačiek
Zatial som z tychto prispevkov pochopil ze jediny kto ma mat pochopenie pre celu nepolovnicku obec, vediet citat zakon aj medzi riadkami a vyhodnotit operativne akukolvek situaciu na mieste je vzdy len polovnik. Ta pekne, ostatnim staci poznat len svoje prava, a povinnosti? naco...a hlavne navazat sa do nich

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57949 od Mary1
Odpoveď od Mary1 na tému Streľba do psov a mačiek
tak toto je sila, pes co nic nerobil s obojkom este schytal zato, ze usiel nezodpovednemu majitelovi a sa chcel dokonca hrat. Keby som tam ja bola tak by najprv museli mna zastrelit az tak toho psa by mohli. Sak ten pripad co polovnik polovnikovi psa dokonca šťena to bolo zastrelil lebo prislo na jeho dvor. Pes za to nemohol, ze tam prisiel, ale ze majitel nedal na chvilu pozor. Tak mal ist za nim ked aj vedel, ze to jeho pes. To co su za ludia toto ? si myslite, ze mozete vsetky zvierata strielat jak vam pride. Sak to pomaly na dvore sa treba obavat chovat psa nie len kvoli ciganom ze ho ukradnu a zjedia ale uz aj kvoli niektorim polovnikom takych ludi by hned trebalo z toho vasho polovnickeho zvazu vylucit. Lebo toto nie je zdravy rozum absolutne. A nehovorim, ze aj medzi sebou sa niektori postrielaju. A som pocula pripad ze polovnik zastrelil tazneho kona a co stahoval drevo, si ho pomylil s medvedom ci s cim , tak to je neskutocne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57950 od Baikal
Odpoveď od Baikal na tému Streľba do psov a mačiek
Nuz tak veru to na svete je, niektore skutky sa zial skutocne stanu, a o tom ako sa stali, sa rozprava, rozpravala a aj bude rozpravat &quot;kvetnata&quot; polovnicka latina. Rovnako ako sa polovnicke lovecke pribehy podanim od ucha k uchu postupom casu prikrasluju a naberaju dramatickost, trofeje na hodnote, tak aj pribehy o pytliakoch, zlych zabijakoch polovnikoch, dobrych psickaroch a dobrych motorkaroch dostavaju postupom casu ine rozmery a emocie. Preto by som velmi s rezervou bral pribehy zo zdrojov typu agentura JPP, alebo raz som videl jedneho, ktoreho sesternica sa rozpravala s tym, ktory to z 10 kilometrovej vzdialenosti v noci videl. :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57952 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Streľba do psov a mačiek
prechadzali sme sa po lese s 5timi priatelmi polovnikmi ,ked zrazu pribehli traja vlčiaci a začali nas hrizt,ale mi nič i ked sme mali pušky len sme v strachu očakavali prichod majitelou aby svojich psou skrotili a odviedli si ich nazpet domou,ved čo nič sa nestalo ,len sa išli prebehnut,takych pribehou ti zuzanka možem napisat milion a polovnicka verejnost sa bude pohotšovat ,no čo su to za majitelia psou že si ich nevedia usražit a hned nato sa rozvinie velka debata mezi polovnikmi,treba spisat peticiu ,dat to na sud nech ti majitelia psou s tym niečo robia,ved je to nehoraznost čo si to dovoluju,ale sa pytam je nam to treba,treba najst ,len spoločnu reč pri riešeni problemu a nie jeden druheho obvynovata vymyšlat historky aby sme presvedčili len o svojej pravde i ked zatial tu z toho vychadza ,že len polovnici su na vine

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57957 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Streľba do psov a mačiek
Mariška, Ty si určite mladá a pekná, nájdi si švárneho junáka /najlepšie poľovníka/ a žite šťastne, kým nezomriete. Tebe totiž žiadne argumenty nič nehovoria a obdivujem kolegov, ktorí sa Ti snažia vysvetliť základy prírodopisu zo ZŠ. Mal by som Ťa vziať na prechádzku naším revírom, aby sme porátali túlavé psy a mačky, potom by si zmenila rétoriku. Tu nemáme žiadny útulok - zvierací, skôr by sme jeden potrebovali pre cigánske deti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57958 od LEON
Odpoveď od LEON na tému Streľba do psov a mačiek
názorná ukázka jak dopadne v lese lovecký pes www.polovnictvo.com/modules.php?name=BiG...w_gal&album=2595[/]zde

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57962 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému Streľba do psov a mačiek
dnes som bol vonku a dva psiky si to pekne z dediny rovno ho medzi srnciu,/na poli ich zimuje nejakych 35/ no povedzte co v takom ma clovek spravit??????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57984 od eso
Odpoveď od eso na tému Streľba do psov a mačiek
ak by ju nemohli strhnúť, tak im ju dostrel...nech sa nenamáhajú

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57985 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Zial Lubenko, tento zazitok je na milimeter pravdivy. Kiez by to bolo JPP... Nedavno bol v polovnickom casopise publikovany pripad z Nemecka- polovnik zastrelil psa ridgebacka- tvrdil, ze si ho zial pomylil v lese s diviakom. Dosledok jeho konania? Trestne stihanie podla zakona o tyrani zvierat!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57986 od lubenko
Odpoveď od lubenko na tému Streľba do psov a mačiek
do frasa ,ale len polovnici niesu na vine ved mezi psičkarmi je určite viacej vagabundou čo sa o tych svojich milačikou nestaraju tak ako by mali a zaujimave žiadne peticie nik nespisuje a ked už sa občania začnu stažovat tak sa aj tak nič nerobi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57990 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Streľba do psov a mačiek
Psíčkarom odporúčam pozrieť si časopis PaR ročník 2001 júl strana č.11

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57996 od stanoM
Odpoveď od stanoM na tému Streľba do psov a mačiek
U nas v revire si normalne poluje šest a viacej tulavych psov!!!Je to podla Vas normalne???Idem si na posed na lišku a pridu my tam psy!!!Horši pripad, ked vidim ako si pekne duria zver...Aky nazor na to mate???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 5 mesiacmi #57997 od axon
Odpoveď od axon na tému Streľba do psov a mačiek
stanoM, normálne to určite nie je, ale ak máš vľavo dolu na povolenke zakúžkované &quot;áno&quot;, tak by som vedel jedno riešenie....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.098 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 231 návštevníkov a žiadni členovia on-line