Streľba do psov a mačiek

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58430 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Streľba do psov a mačiek
pepino a co myslis co sa stane potom ? kto bude poskodeny ?? zazil som ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58436 od Peterko57
Odpoveď od Peterko57 na tému Streľba do psov a mačiek
papo dakujem za radu vyskušame:]:]:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58437 od papo
Odpoveď od papo na tému Streľba do psov a mačiek
:D:D:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58441 od jakap
Odpoveď od jakap na tému Streľba do psov a mačiek
Snáď sa niekto v národnej rade nájde kto tento blud nepodporí. Dúfam že to nie je až tak zle s našimi zákonodarcami.
<br/>Situácie ktoré som ja zažil:
<br/>elegantná letná skorá jarná prechádzka a asi tak 500m od mňa v doline dvaja psy smerujúci od dediny evidentne našli stopu srnčej a po strnisku ju prenasledovali presne do slnečnice....
<br/>raz na jeseň som šiel so psami na prechádzku a na poli som zbadal psov pri strhnutej srnčej. Hneď ako ma zbadali išli všetci proti mne. A predstavte si situáciu že som mal zo sebou dve 4. mesačné šteňatá stavačov, ktorí sa rozbehli za všetkým čo zbadali.
<br/>Tak som mal pozerať a čakať kým nejaký pánko doma zbadá že mu doma chýba pes. Kto by mi nahradil škodu keď každý chovateľ bastardíkov na dedine pri platení daní za psa neprizná že ho má doma a keby niečo opačné tak by hádam povedal že má zlato v riti a možno dokáže aj hľuzovky hľadať. Ešte že máme tie pušky.....
<br/>A mačky k tomu sa nevyjadrujem. Veď to je predátor ako sa patrí ten do revíru nepatrí.
<br/>zuzanka podľa mňa by si mala ísť robiť radcu k tejto novele, určite by si zapadla

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58532 od albi
Odpoveď od albi na tému Streľba do psov a mačiek
Trochu som sa pousmial nad tymto forom, presytenym loveckym testosteronom. Zareagujem na jednu vec, aby som ukazal, ako obmedzene a neracionalne su niektori ludia nauceni rozmyslat. Spominala sa tu besnota. Ano besnota je rozsirena na Slovensku ako aj inde v Europe. Spominala sa besnota v spojitosti s tulavymi psami a mackami. Mozeme hladat dovod zastrelit macku ci psa prave koli teoretickej hrozbe nakazy ludmi. Teoretickej preto, lebo vie vobec niekto, kedy bol na Slovensku zaznamenany posledny pripad besnoty u cloveka? V civilizovanych krajinach, na rozdiel od Maroka alebo Indie, je besnota u ludi vdaka vcasnemu ockovaniu extremne vzacna a spominat ju na obhajobu sa mi zda podobne pokrytecke, ako ked katolicka cirkev v stredoveku hladala argumenty, aby mohla opodstatnit upalovanie &quot;carodejnic&quot;. Klieste, ktore prenasaju kliestovu encefalitidu, vlastne ani nikomu nevadia. Dokonca vacsina vseobecnych lekarov ani o tom vela nevie a neodporuci ockovanie, ktore by ochranilo od tazkej choroby casto s trvalymi nasledkami mnoho ludi rocne.
<br/>Scenaria so psami v lese su rozne. Mozu sa vyskytnut tulave psy, mozu byt odbehnute psy, dokonca psy, ktore su na voditku. Mozu byt agresivni, pritulni alebo flegmaticki. Opodstatnenie zastrelenia psa by malo v prvom rade pramenit v samotnom svedomi polovnika a nemalo by sa dokola slepo odvolavat na nejake zakony, ktore sa podla potreby bud dodrzuju alebo nedodrzuju. Polovnik, ktory ma svedomie a vidi, ze pes, ktory sa od majitela zatulal a ktory nejavi znamky agresie, ho hned neodbachne, ale pokusi sa najprv rozmyslat a a potom konat podla zdraveho rozumu a usudku, by mal mat obdiv. Naopak polovnik, ktory s posadnutostou striela do vsetkeho, co vidi bez rozmyslania, busi sa do prs a krici ako male decko, ze podla zakona ma take a take pravo, taky by nemal ani vstupit do lesa. Takyto agresivny polovnik moze kludne ohrozit svoje okolie, doma zmlatit zenu a koniec koncov zastrelit cloveka je tak isto jednoduche ako zastrelit zviera...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58538 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Citujem &quot;Zareagujem na jednu vec, aby som ukazal, ako obmedzene a neracionalne su niektori ludia nauceni rozmyslat&quot;. Vytrhnúť jednu vetu z kontextu je tiež skutočne &quot;racionálne rozmýšľanie &quot;....... šírenie besnoty bolo spomenuté ako jeden z mnohých dôvodov usmrcovania domácich zvierat vo volnej prírode.....
<br/>Na tie srdcervúce príbehy o zastrelení psíka na vodítku nemá zmysel reagovať......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58539 od papo
Odpoveď od papo na tému Streľba do psov a mačiek
www.korzar.sme.sk/c/5751354/besnota-zuri...o-nasej-hranice.html [/]besnota
<br/>netreba zabúdať, že besnotu prenášajú cicavce. a tie majú aj väčší akčný rádius. trebárs taký netopier. a nevidím problém, aby prenosom z poľska bolo zasiahnuté najprv napr. stredné slovensko. ale odstrel nie je treba spájať len s besnotou, ale i s prenosom ďalších chorôb. a v neposlednom rade hlavne u mačiek s pytliačením - mláďatá vtákov na zemi, stromoch, ale i malej zveri. ako ti stúpne testosterón, keď ti dieťa poškriabe dovtedy milá mačka?
<br/>prečo a v akom zmysle hovoríš v spojitosti s poľovníkmi o testosteróne? toeretizuješ tu o probléme, o ktorom nevieš vôbec nič, ale dozvieš sa, keď sa ťa bude týkať. som zvedavý, či sem potom napíšeš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58540 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Nehnevaj sa Astronom, ale priznaj uz konecne, ze naozaj su medzi nami borci, ktori si jednoducho potrebuju za kazdu cenu strelit. A vyuziju kazdu prilezitost, ktoru im tento zakon umoznuje! Dokonca aj tu, ktoru im neumoznuje! Tu je tendencia tych, ktori robia ostudu SK polovnictvu a serioznym polovnikom sa zastavat. Kazde poukazanie na takychto tiekolegov sa tu automaticky povazuje za utok na svatu polovnicku komunitu. A odpovedz mi prosim Ta, ako zabranis domacej macke( okrem voditka, chovu v uzavretom byte, ci vo voliere) v pohybe 201 metrov od obyvaneho posledneho domu, ak je nim napriklad aj ten Tvoj dom. A ze sa tu hra na city? Ak Ti strelim Tvojho psa alebo macku, ktorych mas rad, tak Ti zrejme takisto zahram na city ked si normalny! Pohybujem sa v polovnictve a medzi polovnikmi uz desatrocia. Takto pisem, lebo som cosi zazila a zial aj videla! Mozno sa zmozes len na to, ze mi odporucis, ze ked chcem kydat do vlastnych radov, aby som sa na to vykaslala a robila nieco ine. Ale aj kvoli takym,ako si Ty to neurobim! Naozaj opakujem, neutocme na verejnost, spravme si konecne poriadok vo vlastnych radoch- odtial ide smrad!!! Nas pozitivny obraz v ociach verejnosti si musime vybudovat len a len mi sami, nikto iny to za nas neurobi!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58541 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Percento hlupákov je viac menej v každej komunite rovnaké. Nie je tomu inak ani v komunite poľovníkov. Lenže hádzať všetkých do jedného vreca je úbohé.
<br/>Tak, ako nechovám krokodíla, lebo mu nedokážem poskytnúť adekvátne podmienky na život, tak nechovám ani mačky, lebo viem, že ich chovom buď ublížim tým mačkám, alebo susedom, ktorým môžu spôsobovať problémy.
<br/>Myslím, že tieto dve vety dostatočne výstihujú môj postoj k hlupákom ako aj k túlavým mačkám a psom - čo je v podstate tiež postoj k hlupákom - ich majiteľom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58542 od spajky
Odpoveď od spajky na tému Streľba do psov a mačiek
Tulave macky a psy vzdy sa strielali a aj sa budu strielat. Nebol by tu ten problem keby by urcite media ako napriklad TV JOJ to nenafukli ako bublinu. Po včerajších TN mam dojem že ludský život ma menšiu hodnotu ako život tulaveho psa čí mačky. Sme polovníci chranime o čo sa starame chranime ovocie našej prace.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58543 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Je super Spajky, ze spolahlivo rozoznavas tulaveho psa od netulaveho a taktiez tulavu macku od netulavej... V tom pripade ani 200 metrov merat nemusis. Alebo aj tie mas v oku? Blahozelam. Si Superman.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58544 od papo
Odpoveď od papo na tému Streľba do psov a mačiek
spajky to rozoznáva, ver mi. Ez a szem!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58549 od spajky
Odpoveď od spajky na tému Streľba do psov a mačiek
Mas pravdu Zuzanka ja tych 200 metrov nemeriam mam to v oku a poznam revir kde polujem a podotykam pri tom nie som Superman. Som polovnik. Este raz doraznujem chranim o co sa staram. A predstav si mam aj psov . Videla si uz tulavych psov polovat . Videla si uz srnca strhnut na zem s tulavym psom . Musela si uz podrezat srnca ktoreho strhol tulavy pes . Divala si sa uz do oci srne ktore malo rozparane brucho a na zemi vyvalene nenarodene srnca ? Mam pokracovat ? Asi nie .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58557 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Zuzana, skús ty definovať rozdiel nedzi túlavým a netúlavým psom/mačkou.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58559 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Spajky, zial vsetky strhnute kusy srncej, ci strhnutia nazivo( a bolo ich niekolko- asi do 15) som videla pri dureni diviakov na spolocnych polovackach. Presne take obrazy, ako ich opisujes. Pri strhnuti inym psom ako polovnym, to myslim zrejme vyzera obdobne alebo velmi podobne! Tulavost, ci netulavost si je schopny kazdy vylozit po svojom, preto sa mi vidi tato terminologia v tomto pripade velmi nevhodna a nestastna. Dakujem za upozornanie na tie spravy na JOJ- ke, tak som si to pozrela. O polovnikoch tam nepadlo slovo. Ta diabolka v RTG snimku macky, to mohol byt kdekdo, kludne aj deti( vzduchovka) , ale to RTG toho retrievera evidentne postrielaneho brokovnicou... o tom nech si spravi kazdy nazor sam! Akurat som presvedcena, ze 99% divakov, ktori to videli urcite v tom skor vidi tyranie zvierat, ako boj so skodnou! Je nam to treba, taketo reportaze??? Kto za ne moze? Ti, co ich natocili? Esteze nase polovne psy mozu- aj strhnut, aj upytliacit. Po tych by sa strielat nemalo, aj ked aj to sa stalo. To sa vacsinou chvalabohu nariesi! Tu to berieme ako nehodu, na poslednom kole uz vacsinou nikto o nicom nevie a nic neriesi. Aj mojmu psovi sa zial podarilo! Ale ak by Vam usiel pes zo dvora a podari sa mu strhnut( vlastne ani nemusi) - gula, broky! Ved predsa nic ine si ani nezasluzi!!! Aj keby mal majitela, ktory sa Vam velmi rad ospravedlni a nahradi sposobenu skodu. Moze ale byt uz neskoro...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58560 od lovec_1
Odpoveď od lovec_1 na tému Streľba do psov a mačiek
Uz mozes vypustit paru, ak sa nemylim, uz tu stupiditu stiahli sami predkladatelia novelizacneho navrhu....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58561 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Lovec mozes upresnit aku verziu mas na mysli? Staru( platny zakon) alebo uz nebodaj novy navrh do novelizacie?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58563 od papo
Odpoveď od papo na tému Streľba do psov a mačiek
v čom sa tu stále patleš? o čo ti vlastne ide? téma je užtá zo všetkých strán, odpovede si dostal. ak píšeš, že si bol svedkom niečoho nelegálneho, nahlásil si to? ak vyviedol tvoj pes niečo, oznámil si to a prevzal zodpovednosť? chceš niečo zmniť? tak v tom zmysle píš! čo chceš zmeniť a ako si to predstavuješ. ale zbytočne tu vnášaš emócie kdejakými tvrdeniami a postojmi, spochybňovaním všetkých poľovníkov. oni ten právny stav nezavinili! takže si asi na zlej adrese. skús osloviť ministra, daj pripomienku, návrh riešenia. a nezalamuj rukami dopredu, že je to k ničomu. alebo máš zips na boku?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58564 od eso
Odpoveď od eso na tému Streľba do psov a mačiek
Inak je veľmi zaujmavé, čo si ty už všetko zažila, čo sa týka psíkov. Ja sa venujem poľovníctvu veľa rokov, ale takéto veci som ešte nezažil. Zúčastnil som sa cca 100 poľovačiek na diviačiu zver, ale žeby poľovné psy strhli srnčiu alebo vysokú som ešte nezažil. Asi tam spím, alebo čo. Po prečítaní tvojich príspevkou mi to pripadá tak, že ja som skôr zberateľ poštových známok a poľovník - bez srandy. Skoro ako v tých reportážach komerných televízí...aaaaaaaaaaa jedna babka v okrese Šariš stratila cestou z obchodu ponožku.......oooooooooooo našiel ju pán František, ktorý práve išiel na parnom valci cez dedinu.........jeeeeeeeeeeee.........čo na to hovorí zástupca obecného zastupiteľstva........a pod.... Tak k takýmto reportážam našich komerčných televízií...nehnevaj sa na mňa...nemôžeš to v rámci odborných debát využívať.
<br/>
<br/>Nie, Popo to tu vysvetľuje a posúva debatu správnym smerom. Ak čosi treba, treba to tlačiť na správne miesta, ale aj tak, podstatou zákonov a vyhlášok nie je dokonalé popísanie možných stavov, čo robiť keď pes beží 20km/h za srnkou v smere juhojuhozápad 82,3m za dedinou a obojok má modrej farby...môže poľovník namieriť...v prípade, že pes zrýchli na 28km/h a zmení smer na severoseverovýchod, môže odistiť zbraň... Konkrétne riešenia vzniknutých situácií je na kontkrétnych osobách, v konkrétnom čase, s konkrétnou činnosťou, priestorom atď...
<br/>Pred rokom 89 bola výchova majiteľov psíkov tvrdšia, ale účinná....vyhlásilo sa v obecnom rozhlase, že kde majú hafíci a mačky miesto.... na druhý deň prišla milicionárska dodávka z otvorenými zadnými dverami, kde sedel sudca a kat v jednej osobe a na 2 roky bol pokoj...tvrdé...ale zaberalo to:x Teras sa tu hráme na ochrancov všetkého, čo komu napadne... Zachvíľu budeme aj pavučiny v dome červenou páskou označovať, aby sa náhodou nepretrhli...:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58565 od albi
Odpoveď od albi na tému Streľba do psov a mačiek
pre papo: Prepac, a ozaj nechcem nikoho urazit, ale s tym testosteronom si mi chlp k teorii dopomohol. Hned si stroho odpisal, ze nic neviem o besnote. Je to zaujimave tvrdenie, kedze ma vobec nepoznas. Ja nepoznam teba a preto nemozem k podobnym zaverom len tak prist. Len pre srandu samotnu, viete, ktore zviera je pre cloveka v civilizovanych krajinach najnebezpecnejsie v suvislosti s besnotou? A viete preco? Som zvedavy, ci dostanem spravnu odpoved, ale predpokladam, ze ano.
<br/>
<br/>Odpoved a vysvetlenie na dalsiu otazku: Polovnictvo patri k testosteronovym &quot;sportom&quot;. Odbachnut zviera ciastocne suvisi s pudom &quot;polovat&quot; z minulosti, ale ma aj hlboky sexualny podton, cize priamo suvisi s agresiou, sexom a testosteronom. Nepisal som, ze je to zle, len ze je to fakt. Ked polovnik vravi, ze striela (s vasnou) preto, aby pomohol regulovat prirodu je asi ako ked nadrzany chalan povie, ze sulozil preto, aby udrzal potomstvo. Su to pudy vasne, ale ludia si to v konzervativnom zazemi hambia narovinu priznat a hladaju &quot;uslachtilejsie&quot; dovody, ako ospravedlnit svoje zivocisne konanie. Mnohi muzi su od prirody prirodzene agresivnejsi ako ini a je viac sposobov ako ventilovat svoju agresiu. Onania, rychla jazda, strelba a cvicenie v posilovni patria medzi typicke priklady nekonecne dlheho zoznamu. Mojim zamerom vobec nie je kritizovat polovnikov, ale dat situaciu do ineho svetla, realneho, ale pre drvivu vacsinu neakceptovatelneho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.092 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 69 návštevníkov a žiadni členovia on-line