Streľba do psov a mačiek

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58000 od stanoM
Odpoveď od stanoM na tému Streľba do psov a mačiek
Hej to je normalne to spravi snad každy z nas...Ja chcem len poukazat na tych,ktory si zastavaju tulavych psov a mačky!!!Ako to vlastne je a nech si ich idu nahanat po revire!!!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 2 mesiacmi #58001 od marian2
Odpoveď od marian2 na tému Streľba do psov a mačiek
, a to nemas cim ich dat na poriadok???, ja dnes mam uz jedneho na poriadku, ludia su nezodpovedny a nestaraju sa o svojich milacikov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58405 od lovec_1

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58406 od ondrej
Odpoveď od ondrej na tému Streľba do psov a mačiek
nemam slov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58407 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Streľba do psov a mačiek
Ak mi cudzí pes,alebo mačka na dvore (revíri) roztrhá drobučké kuriatka a zajačiky,mám to tolerovať?,mám ho pochváliť?,toje návrch zákona? - Ved¡to je hlúposť a diskriminácia ostatný ľudí ako aj zvierat.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58408 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Pan kolega, podla platneho zakona sa tu strielali a strielaju aj naozaj len zabehnute psiky- nie pytliaciace, dokonca i psi polovnych plemien, ci polovne upotrebitelne( vlastna skusenost). Toto nemohlo a nemoze inak dopadnut... Strelba do zabehnuteho psa naozaj nie je riesenim a vo vyspelom svete to uz davno pochopili, konecne to dorazilo aj k nam!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58409 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Streľba do psov a mačiek
Čo navrhuješ ako riešenie, keď svorka 3 podvyživených psov naháňa srny 3 km od dediny. Skrátka ďaleko od ľudí v teréne. Sú to bastardi, žiadne čistokrvné plemeno. Túto otázku myslím vážne, nakoľko som zhruba každé dva týždne min. raz pred podobnou dilemou, tak skús. Ďakujem za odpoveď.
<br/>Príklady, keď poľovnícky zlosyn zastrelil 10m od majiteľovej nohy krásneho psíka a podobné dojáky prosím vynechaj, skús tento konkrétny prípad, nakoľko nie som sám, kto to musí riešiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58410 od papo
Odpoveď od papo na tému Streľba do psov a mačiek
veru tak, na to treba dať odpoveď. dúfam, že v parlamente nebudú brať vážne feťácke nápady. a čo sa týka odstrelu psov a mačiek, myslím, že drvivá väčšina z nás napriek najlepšiemu zákonu zostalo poľovníkmi. na zamyslenie je, že tí ktorí takéto voloviny popísali do zákona sú naďalej vo funkciách či na MP SR, ale i v spz. ba dokonca tí istí plodia zrejme pod vplyvom alkoholu aj študijné materiály, či otázky pre našich budúcich kolegov. aj v tomto prípade - zlej zákonnej úprave je vidno, ako škodia spomínaní poľovníctvu. vravia si najlepší z najlepších... citujem prezidenta prezidenta.
<br/> a myslím, že tu viesť jalové mačičkárske reči nemá miesto, pretože vieme, ako sa veci majú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58411 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Akela, ak si si vedomy, ze konas spravne a tento zakon Ti to umoznuje, tak si ich pre mna zamna postrielaj... Ak sa do Teba bude navazat trebars nezodpovedny majitel( ak ho psy maju) , urcite si svoj postup uhajis, a ak treba hrdo ponesies aj zodpovednost. Problem je v tom, ze mnohi nerozlisuju( vidim, ze Ty sa o to snazis) a ani nechcu- 200 od domu, bez voditka, bohato staci! A udrzat macku na dvore? To budu zrejme chovatelia musiet prejst na voditka a volierove chovy, ako to chces inak zarucit? Ja na druhej strane aj nadalej odmietam strelit do susedovho bastardika, ktoreho stretnem 200 metrov od posledneho domu v reviri. A mnohi pani polovnici by tak bez vahania spravili, a ze jak spravili dobre! Znovu tvrdim- hlavny problem SK polovnictva nie su psy, macky a verejnost- neutocme na nu, serieme si do vlastnych gati. Hlavny problem je dvojjedinna organizacia, ktora nam zuctuje aj to, co by nemusela, nieco aj viackrat- aby sa niekto mal dobre... Tychto panov urcite potesi, ze sa problemy hladaju niekde inde. Jednoducho, citajte Papove prispevky a berte ich vazne, naozaj to nie je sranda, co sa tu deje! Toto je problem! A v nasej vlastnej kuchyni!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58412 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Južné časti Poľska, teda tie ktoré hraničia so Slovenskom, sú postihnuté epidémiou besnoty. Mačka, prípadne pes, potulujúci sa v revíri sa môže veľmi ľahko nakaziť. Pes či mačka po návrate z revíru, určite nezamieri domov a nebude čakať až zatrepe krpcami. Ale bude sa potulovať aj po dedine. Deti veľmi často takýchto tulákov hladkajú....... Myslí niekto aj týmto smerom?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58418 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Ano. Ockovanie psov a maciek proti besnote je na SK povinne zo zakona. A tak ako si moze domace zviera priniest besnotu z prirody, takisto ju moze liska, kuna ci iny cicavec priniest do dediny ci do mesta.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58419 od astronom
Odpoveď od astronom na tému Streľba do psov a mačiek
Väčšina miest má stanovené podmienky chovu psov a mačiek, a v drvivej väčšine je potulovanie sa týchto zvierat bez dozoru zakázané.........
<br/>Pochopiteľne že túto chorobu môže medzi ľudí doniesť aj divá zver, ale je menej pravdepodobné, že na ulici pohladíš líšku, alebo kunu, v prípade mačky alebo psa je riziko podstatne väčšie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58420 od zuzanka
Odpoveď od zuzanka na tému Streľba do psov a mačiek
Povedz mi prosim Ta, kto dozoruje svoju domacu macku ako sa venci? Leda chovatel cennej uslachtilej macky, ktory ju ma na voditku.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58421 od Akela
Odpoveď od Akela na tému Streľba do psov a mačiek
Ďakujem za odpoveď, ale nenašla si žiadne riešenie. Čo teda s tou svorkou čo ženie srnčiu? Hlavným problémom sú chovatelia, majitelia - nezodpovední bastardi, ktorých sú na Slovensku tisíce a ktorý, ak je zo šteniatka zrazu pes, tak ho nechcú a kopnú ho do prdele. A potom protestujú proti tomu, že ho niekto zastrelí, myslím, že takémuto psovi sa ukončí guľkou trápenie. A neviem, kde žiješ, ale u nás je na dedine 700 Romov a psí aktivisti by si tu mohli založiť bunku a začať s prevýchovou. Normálny človek sa o svojho psa stará, nenormálny ho vykopne z auta, lebo nemá na injekciu, alebo nemá na stravu pre seba, nie psa. Jedným z problémov nášho poľovníctva je práve táto nezodpovedná veľmi početná skupina ľudí, ktorú označuješ slovom verejnosť, je zlé, že ľudia, ktorí tomu absolútne nerozumejú, dávajú dokonca k danej problematike návrhy do parlamentu. Takže to, že je u nás niekoľko tisíc túlavých a loviacich psov je asi napokon vina poľovníkov a mali by sme ich v revíroch odchytávať, najlepšie na vlastné náklady? Alebo čo teda navrhuješ ak to je 3km od obce v horách? Napíš mi Tvoje riešenie, lebo som ho z Tvojho príspevku nepostrehol.
<br/>A streľbu do susedovho bastardíka 200m od domu prosím vynechaj, situácia je vážna.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58423 od papo
Odpoveď od papo na tému Streľba do psov a mačiek
neviem,možno sa mýlim, ale besnota zvyčajne býva zavlečená voľne sa pohybujúcim cicavcom. a v dôsledku je jedno, či je to voľne žijúci živočích, alebo túlavý, pytliačaci pes. pre ľudí, a zvlášť deti sú nebezpečnejší skutočne tie domestifikované živočíchy. nedoťahujme sa tu ako takí pacholíci kvôli nejakému slovíčku. zašiel som si do inej témy tejto neuveriteľne podobnej a našiel som si tam odkaz, ktorý som tam dával. kedže je to na nete, doporučujem to použiť trebárs na kampaň proti psíčkarom :]. to len tak na odľahčenie/. nie som sám, čo aj zažil podobné správanie sa ochrancov ,,psej duše,,.
<br/>citát nájdete na
<br/> www.vlkodav.wbl.sk/Novinky---News.html [/]čapni sem
<br/>lenivším teda citát:
<br/>
<br/>Útok diviaka na Kim
<br/>
<br/>Idem sa s Vami podeliť o útoku diviaka na Kim. Včera som sa vybrala s Kim, Chanym a Mafiou na prechádzku okolo lesa. Chany zbadal laň, tak sa za ňou rozbehli a trochu ju ponaháňali. Vyšli sme až na taký svah, kde bola taká húština. Zrazu sa vyrútil z húštiny diviak a bežal rovno na Kim. Tá sa v šoku na neho dívala a zostala stáť. Ja som v šoku začala kričať na Kim, ale tá sa ani nepohla. Diviak ju nabral na brucho, Kim spadla a začala nariekať. Diviak do nej ryl a vtedy sa na jeho šiju zavesil Chany a Mafia sa mu zavesila na zadnú nohu. Diviak sa obrátil a začal utekať do húštiny naspäť. Kričala som na Chanyho a na Mafiu, aby za ním nebežali, tak ho nechali, ale diviak sa zas obrátil a zas ich chcel napadnúť, ale Chany sa mu zas vrhol na šiju a začal ho trhať. Mafia sa mu tiež opäť vrhla na zadné nohy. Ja som začala chytať Kim, lebo tá bola v šoku a chcela som zistiť, že aké má zranenia. Psi sa s diviakom stratili v húštine. Chytila som Kim po 5 minútach a skontrolovala brucho. Našla som iba škrabanec, tak som si vydýchla a zapla som si ju na vodítko. Lenže Chany a Kim boli niekde v lese aj s diviakom, tak som začala na nich kričať. Bála som sa, aby nenahnali diviaka na mňa a Kim. Na veľké šťastie sa po 15 minútach vrátila Mafia a po ďalších minútach aj Chany. Boli bez zranenia. .....
<br/> myslím, že je tam i kontakt, overte si to sami;)
<br/>
<br/> a teraz mi povedzte, čo spravíte, keď vám v revíri také obludy ženú vysokú, alebo diviaka. o sebe pochybnosti nemám. prečo asi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58424 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Streľba do psov a mačiek
Domáci pes,ako aj mačka domáca má byť doma a nie roznášať choroby po okolí.Ak tri krát za mesiac pozorujem svorku psov naháňať všetko živé a majiteľa niet - niet ani inej možnosti ako chrániť majetok a zdravie iných !!!Mačka divá -Felis silvestris- je samostatný druh ktori taktiež treba chrániť,ako aj genetickú čistotu tejto vzácnej šelmy a žiadnom prípade nie je vhodné hľadať náhradu v krížencoch rôznych foriem!!! V revíri divá mačka neurobí toľko škody ako mačka domáca.....Argumentov je viacero a predpokladám,že väčšina poľovníkov(nie strelcov)vie fundovane posúdiť-čo je nenapraviteľný pes,túlavá mačka,nezodpovedný lump majiteľ psa a horkokrvný strelec.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58426 od tibo
Odpoveď od tibo na tému Streľba do psov a mačiek
Podľa opisu psíčkara,preložené do poľovníckej reči to znie asi takto -poranili diviačicu a zlikvidovali všetky diviačatá pravdepodobne laň prišla o jelienka.
<br/>Preložené do reči nestranného laika to znie - cez dom mi prešiel buldozér,trošku si poškrabal farbu.:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58427 od papo
Odpoveď od papo na tému Streľba do psov a mačiek
nedá mi neporadiť, ako rýchlo nájdeme nežiadúceho psiska v revíri... treba so sebou pekne na vodítku vziať hárajúcu sa suku. možno sa viacerí budete diviť, čo máte v revíri.
<br/> /ubezpečujem vás, že to nie je môj nápad, teda si nerobím ani nárok na odmenu...:] /

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58428 od Jenda
Odpoveď od Jenda na tému Streľba do psov a mačiek
Já to trvdím stále, že je třeba po honitbě rozvěsit cedule, že po revíru běhá tlupa zběsilých divočáků. Nebo rozkřiknout že nějaký kanec natrhnul sousedovi psa, nebo trenýrky. Nějakou zodpovědnost má majitel psa, kočky, nějakou zdopovědnost za zvěř má myslivec, polovník. Na tom nikdy nikdo nic nezmění, jde pouze o přístup k věci samé. V extrému by to myslím nemělo vypadat tak že polovník &quot;ustřelí&quot; psa pánovi u nohy a naopak majitelů psa by asi neměl psa po vypuštění z vodítka nahánět půl dne po revíru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 13 rokmi 1 mesiacom #58429 od pepco
Odpoveď od pepco na tému Streľba do psov a mačiek
ty si ako politik.jeden takyto Robertko tu uz bol a ako rozjebal republiku.
<br/>series do vlastnych radov, ale myslim keby si bola hore, si presne taka ista.
<br/>len melies hubou a ked sa ta opytaju na riesenie len vyhybave talafatky.
<br/>to ze ti nejaky chuj strelil psa, nehadz nas do jedneho vreca.
<br/>chyba je ze sa do polovnictva dostavaju zbohatlici a papalasi, castokrat bez skusok(zaplateny kurz a vydane vysvedcenie) a potom sa postav vedla takeho hovada na spolocnej polovacke na diviaciu....
<br/>ale k teme, macka do reviru nepatri, jedna vec je ze moze dovliect besnutu, druha su skody na drobnej.a ked som videl ako sa macka hra s kuriatkom bazanta, gula bola ista.
<br/>ludia su nezodpovedni a treba zakon na pseudochovatelov, nie zlych polovnikov co strielaju chudatka macicky a psickov.
<br/>chlap v beaglom(cistokrvny) ho vencil v reviri, bez voditka, pes lietal hore dole, ja 3x, chalani z nasho PZ min dalsich 3x sme mu dohovarali nech ho da na remen ze duri zver....este zazeral ako debil..myslis si ze ked ho uvidim ako zenie zver co urobim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.133 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 119 návštevníkov a žiadni členovia on-line