NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59495 od papo
skús to vylúštiť, a posunieme sa o vesmír ďalej;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59497 od Milosko
uz len za peniaze!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59500 od papo
ja ti to neverejne šepnem;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59511 od sokolieoko
Keď čítam tvoj opis vášho prípadu, je tam celkom jasne vidieť rukopis „ideologickej práce“ SPZ. Áno, presne takto vidím budúcnosť poľovníctva pod taktovkou SPZ, prípadne iného spolku ovládaného týmito ľuďmi, do ktorého nás zákonom naženú. Vo vašom prípade už nasadili opraty aj lesnému úradu. Tak by to chceli mať všade. Poslúchajte nás, „pánov veľkomožných“ ovečky a barančekovia, veď úrady sú naše, a zákony si prekrútime ako nám bude pasovať.
<br/>Keďže je mi jasné, že na lesnom úrade vás potopili, mali by ste sa o nápravu obrátiť na ministerstvo pôdohospodárstva. Váš prípad by nemal zapadnúť prachom, mala by vám pomáhať celá poľovnícka verejnosť, pretože dnes ste to vy a zajtra možno ktokoľvek ďalší z nás.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59521 od andrejpolovnik
Odpoveď od andrejpolovnik na tému NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE
Tvoja analýza situácie je 100% - ná.
<br/>Čo sa týka tvojej rady, obrátili sme sa už dávno na pána ministra, no zatiaľ sme nedostali žiadnu odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 10 mesiacmi #59628 od gustav
Zo strany lesného úradu je to trestná činnosť ako hrom!
<br/>Akceptovanie pokynov od miestnych funkcionárov SPZ pracovníkmi lesných úradov je značné v mnohých okresoch. Vzniká otázka, či pracujú podľa pokynov z rezortu, alebo kto ich vlastne riadi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 9 mesiacmi #59676 od Lesanek
Už viackrát som upozornil na skutočnosť, že lesné úrady sú mŕtve úrady. Agenda poľovných lístkov prešla na komory, nový zákon presunul riešenie disciplinárnych pokleskov na komoru, lesnému úradu ostali len priestupky ( taxatívne uvedené v zákone ) a keď k tomu prirátame zmeny cca 20-tích prednostov ( medzi nimi i skúsených ľudí, ktorí boli zárukou kvality štátnej správy ), tak ostalo tam to, čo všetci diskutujúci konštatujete - teda posluhovači politikom-poľovníkom, neodborníci, neskúsení ulicou dosadení ľudia.
<br/>Na ministerstve sa to urobilo obdobne, odstránili ľudí, ktorí mali s legislatívou a jej tvorbou skúsenosti, dosadili laikov a teda čo možno potom očakávať od novely zákona. Mne to vychádza tak, že nič dobré pre naše už aj tak končiace poľovníctvo. Nečudujte sa, že si každý robí čo chce, vykladá si zákon a predpisy ako mu pasuje, dozor lesných úradov v poľovníctve nefunguje, je takmer nulový. Obvodné lesné úrady, by mali usmerňovať krajské lesné úrady, tie ministerstvo, nič však nefunguje. Všetko sa takto vyvíja i vďaka slabému právnemu vedomiu našich poľovníkov, ktorí len všade mlčia a prikyvujú terajším predstaviteľom poľovníctva. Nechcem veľa o tom písať a myslím si že písaním nič nevyriešime. Je potrebné mobilizovať odborníkov, vysvetliť veci poslancom, funkcionárom komory, sväzu a aj verejnosti, aby si každý uvedomil kam smeruje naše poľovníctvo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59904 od papo
lesanek, mrzí ma, ale trochu ti budem oponovať. podľa mojich skúseností boli na ministerstve poväčšinou odborníci, ktorých zameraním bolo prisluhovať totalite spz. výsledok máš napr zákon 274 o poľovníctve. taktiež ich úlohou bolo prisluhovať aj ináč, viď rozhodnutie o tlači knihy návštev revíru v prospech firmy spz. ono samotné rozhodnutie je nezákonný akt. taktiež ich úlohou bolo zatåkať nezákonnosti, ktorých sa spz dopúšťalo. ak je treba, aj zverejním. a pri podrobnejšej analýze ich činností narazíš na také veci, ktoré vďaka ich ,,odbornosti,, zlomia krk aj iným, ktorí sú dodnes tzv. nedotknuteľní a božskí,,. smutné je, že tam ešte niektorí z nich zostali. čochvíľa bude zverejnený návrh zákona - novely, tak uvidíme, kam sa vyberieme. jedno viem už dnes: pripomienky nebudú najprv hodnotené spz-tom a až potom ministerstvom! taktiež pevne verím, že naše - poľovnícke- návrhy, ktoré budú skvalitňovať zákon, budú akceptované. taktiež pevne verím, že zákon nebude naklonený len jednej ,,strane,,.
<br/> ak hovorím o pripomienkach, taktiež verím, že nebudú zmeny v minimálnych výmerách revírov. a už viem, čo tam navrhnem bez ohľadu na okolnosti. dávaj pozor: každý člen poľovníckej organizácie má pri hlasovaní len jeden hlas. veril by si, že sú Po, v ktorých má pár jednotlivcov po 20 hlasov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59984 od samo
papo, zmena minimálnych výmer pre PR je jedna z pre mňa najpodstatnejších vecí v novele.vieš niečo bližšie ? alebo ti môžem poslať adresu až neobťažujeme ostatných ? Ď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #59985 od papo
ozvi sa na jaromir1@centrum. sk.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60063 od Lesanek
Súhlasím, aj ja mám poznatky, že niektorí pracovníci boli na MP SR ako vykonavatelia príkazov SPZ. Môj názor je, že SPZ je ako každá poľovnícka organizácia a tak by malo sa k nej chovať aj ministerstvo. Obdobne je to na lesných úradoch, kde dosadení ľudia žijú v domienke, že štátne lesy sú im nadriadený orgán. Štátna správa ma mať rovnaký meter na každý subjekt. Ja som myslel na tých zamestnancov ministerstva, ktorí ozaj zastavali ten názor ako ja.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 8 mesiacmi #60064 od papo
ťažko povedať, ktorých máš na mysli a názory nepoznám, no nižšie mám maila, môžeme prekecnúť viac. aj s tými LÚ je to trochu zložitejšie

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60254 od DKo
www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze...a&ID=258#current[/]tu si môžete pozrieť aj aké zmeny zákona o poľovníctve č.274/2009 boli navrhnuté a presunuté :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60256 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60257 od gustav
Papo už vyjadril k tejto novele svoj názor viackrát.
<br/>A ty si vlastne čí hovorca? Nenamýšľaj si, že tú úlohu zvládaš.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60259 od papo
asi bude dobrý, lebo už sa vypytuje i sám seba:] aj mňa by zaujímalo,v mene koho to reční. no tuším to, podľa spôsobu vyjadrovania mi vychádza len jedna partia:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60260 od DKo
Milý Gustav, ja na rozdiel od papa nie som ničí hovorca, resp. ak sa niekomu tak javím, tak len svoj. Nie ja, ale on sa hrdo sa tým pýši týmto titulom i na stránkach www.pribina.eu , preto si myslím, že menovaného by toto oslovenie malo skôr tešiť ako urážať. Určite nie si sám, kto si všimol reči menovaného ohľadom novely zákona o poľovníctve. Aj ja som si všimol, že menovaný sa k novele viackrát vyjadril, ale nevšimol som si, že by sa vyjadlil, že to bude len o zatúlaných psoch a zdivočených mačkách, preto som rád poznal jeho názor, prečo sa zatiaľ neobjalili žiadne návrhy zmeny predmetného zákona ohľadom SPK, napr. povinného členstva v nej :x Čo on na to ?? Asi nič. Asi nič k veci. Asi je teraz u neho v móde čušať ako voš pod chrastou. Prajem mu to 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60261 od papo
gustav, rozumieš tejto debate? pisateľ si dal sám sebe otázku a označil sa za hovorcu... snáď len vidím dobre. a akosi si neodpovedá. prečo som prišiel do debaty ja?8o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60263 od DKo
ak nezhasla, tak vydochýňa
<br/>fajka váženého pána hovorcu
<br/>prajem mu to 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60264 od gustav
Všímam si predovšetkým názor poľovníkov ktorý od samého začiatku platnosti nového zákona o poľovníctve označujú komoru za zbytočnú organizáciu, darmožráča, čo z ľudí vyciciava peniaze a neposkytuje za ne nič, čo by sme doteraz nemali.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.179 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 282 návštevníkov a žiadni členovia on-line