NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60329 od DKo
možno stanovisko ministerstva nič nerieši, len o mnohom napovedá

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60330 od Milosko
Nechcem viest zbytocnu polemiku. O com napoveda? Priklad,dnes chcem podpisat zmluvu o uzivani ako PZ SPZ (to klasicke PZ) a nasledne poslat na zaevidovanie. V com mi pomohlo a co mi napovedalo stanoviska ministerstva. Len tak na okraj. Aka je pravna "vaha" stanoviska ministerstva?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60331 od Milosko
Cela vec sa ma asi takto. Zakon stanovil pre ucastnika zmluvneho vztahu (k uzivaniu reviru) urcite parametre. Jednym z nich su aj poziadavky na subjekt zmluvy. A tie nesplnaju PZ SPZ vznikle zo stanov SPZ. A stanovisko ministerstva nic na tom nezmenilo a ani nemohlo zmenit. Mohlo len zmiatnut niektore PZ k falosnej iluzii,ze su takymto subjektom.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60332 od DKo
Netuším koľkým PZ končí nájomná zmluva tohoto roku, ale v r. 2013 ich bude požehnane. Dnešný právny stav je taký ako opisuješ, ale stanovisko ministerstva napovedá ako sa to pravdepodobne bude riešiť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60336 od Milosko
Ja uz len dodam dve veci.
<br/>
<br/>1.Kto ma cas a chut, nech si dobre precita hlavne posledny odstavec ministerskeho stanoviska. Budem slusny.Ten odstavec sa poriadne nevydaril. Ak ma niekto zaujem a nepride na to sam v com, tak na dotaz napisem.
<br/>
<br/>2. To stanovisko nebolo urcene ako vyhlad riesenia postavenia PZ SPZ do buducna,ale na dotaz,zrejme konkretny, ktory moze byt aktualny mozno aj prave dnes. A teraz nech sa podla neho postupuje. Doplati na to len a len PZ a nie uradnik.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60337 od papo
k bodu 2./ správne, miloš, stanovisko je určené olú na základe otázky niektorého z nich a je im aj adresované.
<br/> ktorému z pz spz to myslí, tak zareaguje v zmysle zákona.
<br/> k tvojmu ods.1./: poklona!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60339 od DKo
Prečo iba PZ SPZ? Je SPZ jedninou PO, ktorá má organmizačné zložky?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60340 od papo
ja o žiadnej inej poľovníckej organizácii s organizačnými zložkami bez právnej subjektivity neviem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60342 od DKo
Takže ten, kto nemá, nech nadobudne právnu subjektivitu. Zda sa, že to bude stačiť na uzatváranie nových nájomných zmlúv a nebude potrebné sa transformovať na samostatnú PO.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60344 od papo
vysvetli to, nerozumiem:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60345 od DKo
Vážený pán hovorca, nechcite mi nahovoriť, že neviete ako sa nadobúda právna subjektivita. Ale vám sa asi minul zosmiešňovací kredit. Nech sa páči, poslúžte si 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60346 od papo
ešte raz, nerozumiem tomu návrhu:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60347 od papo
lebo v zmysle zákona sa môžu zmeniť buď na PO, alebo podnikateľské subjekty s činnosťou včetne poľovníctva, alebo vedecké inštitúcie, alebo školy... takže nerozumiem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60348 od DKo
Vážený pán hovorca, neberte to ako návrh, iba ako úvahu, ako to asi dopadne. Ja osobne by som bol najradšej za PZ ako samostatné PO bez medzičlánkov typu SPZ alebo Pribina.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60349 od papo
poprosím ešte raz, nerozumiem tejto úvahe, o akej právnej subjektivite hovoríš?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60350 od DKo
Vážený pán hovorca, asi sa budete musieť bez toho zaobísť. Mne zvyčajne nerozumejú ľudia z 2 dôvodov, buď na to nemajú alebo nechcú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60351 od papo
pre istotu citát:
<br/>,,Takže ten, kto nemá, nech nadobudne právnu subjektivitu. Zda sa, že to bude stačiť na uzatváranie nových nájomných zmlúv a nebude potrebné sa transformovať na samostatnú PO.,,
<br/> akú právnu subjektivitu máš na mysli??? odpovedal si mi, tak sa naprosto legitímne pýtam, kedže tomu nerozumiem. možno ani iní. môžeš mi to prosím objasniť? ani hovorcovia nevedia všetko:-o. ale naozaj ma to zaujíma, možno si na niečo rozumné prišiel

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60352 od DKo
Takú, ktorá bude oprávňovať k uzatváraniu nájomných zmlúv, keď k tomu príde. U drvivej väčšiny to bude v r. 2013 :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60353 od Limba
Papo máš pravdu, nové zmluvy môžu uzatvárať len organizácie s právnou subjektivitou, vymenované sú v § 13 odst. 1 zákona 274.
<br/>Aj revíry môžu užívať len organizácie s právnou subjektivitou. PZ SPZ nemajú právnu subjektivitu. Tú má len SPZ.
<br/>PZ-ky už dva roky užívajú revíry ako neoprávnené osoby, teda sa jedná o pytliactvo. Poľuje v nich niekoľko desiatok tisíc ľudí. Keďže PZ-ky bez právnej subjektivity nie je možné stíhať, riziko postihu zostáva na konkrétnych poľovníkoch.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 12 rokmi 7 mesiacmi #60354 od papo
veď ma nenaťahuj, akú????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.144 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 426 návštevníkov a žiadni členovia on-line