NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18359 od Bubi
Netreba to ironizovat.Baikal povedal svoj nazor.Ludia co maju schopnosti,kontakty a koruny-kapital,nepotrebuju niekoho združovať.Ak ano tak len par podobnych-a urobia si vlastny revir,v ramci platnych zakonov a možnych pravnych kluciek.A je to!Nepotrebuju SPZ.Ale v kazdej krajine v europe je nejaky spolok,zdruzenie atd,ktory zastzresuje ci rybarov,polovnikov atd.Neviem ako to je na severe.Tam tusim nie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18371 od eso
Prečítal som si príspevky v tejto téme a tiež v téme budúcnosť slovenského poľovníctva. Ale! Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že SPZ, ktorý tak všetci odsudzujete nemá prsty vo všetkom??? Nehovorím, že SPZ nerobí chyby. No schvaľovanie revírov robí LÚ, plány chovu a lovu schvaľuje LÚ, zákony schvaľuje parlament, vyhlášky robia na ministerstvách. Mám taký pocit, že chcete od SPZ to, čo by Vám mala dať vláda, parlament, lesné úrady. To že na Slovensku nie je možné docieliť odbornú diskusiu ohľadne novely zákona o VPP, ale nie je chyba SPZ. To je chyba nezvratného vývoja slovenska v oblasti politiky, lobizmu atď.
<br/>Nevidím ako perspektívu to, že na u nás vznikne viacero občianskych združení, ktoré budú nahrádzať SPZ - tým sa len prehåby zahmlievanie skutočnosti a nekalých praktík niektorých PZ /môj názor/. Chcel by som vidieť ako prípadné nové občianske združenia budú praktizovať skúšky psíkov, povinné streľby a pod. Možno ta na papieri - ale prax bude určite iná. Ak niekto chce, aby SPZ nariaďovala namiesto parlamentu vlastnícke vzťahy, vzťahy medzi ľudmi v PZ, tak to je fakt scestná myšlienka. Tieto veci musia byť ošetrené v zákonoch a v etike ľudí, PZ a celej spoločnosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18378 od johny
Prečítajte si príspevok od daniel1 v téme určovanie veku srnca .... bez komentára

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18382 od jager
Eso, ak LÚ ako štátna inštitucia, schvaľuje hranice revírov, ak povolenky s blombami vydáva LÚ, ak LÚ schvaluje plán lovu, ak L ÚRADU posielame hlásenie lovu, ak platím za nesprávny odstrel pokutu LÚ, tak už toto je dôvod položiť si otázku. Načo nám je SPZ???
<br/>
<br/>Pýtaš sa, kto by organizoval kinologické podujatia, skúšky, výstavy atď.
<br/>No predsa jednotlivé kynologické kluby.
<br/>Predstav si situáciu, že na skúšky v brlohárení, kde tvoj psík má získať poľ. upotrebyteľnosť, zaplatíš 750,- Sk a ani nevieš trafiť k brlohu, čo je tak zarastený burinou. Viem, že to nebudú kosiť funkcionári RgO, ale aspom mohli poveriť zodpovedné osoby, ktoré v prípade nesplnenia závesku, budú brané na zodpovednosť. Bolo nás tam 22 vidičov, čo je 16 500,- sk. Vieš načo sú tieto peniaze použité? V prípade, že by si jednotlivé kluby sami organizovali akcie. za takto získané prostriedky by si určite vedeli skultúrniť prostriedie v ktorom majú reprezentovať svoju organizáciu. Toto by nebol až taký problém RgO, ktorý pripisujem neschopnosti dôstojne reprezentovať SPZ a ignorovaniu nás členou RgO. Horšie je to, že začiatok je stanovený na 7 30h a páni z RgO si kľudne chodia hore dole a začnú o hodinu neskôr. Dôvod. Vraj je prizvaný aj trubač, aby sme dôstojne reprezentovali, ktorý po fláme kdesi zaspal. A to je člen rady RgO.
<br/>Čo zachráni hodinu meškajúci zaspatý trubač na dôstojnosti priebehu takéhoto podujatia? Nič, lebo nervózny vodiči, ktorí prekračovali rýchlosť, aby sa dostavili včas, mali jedíne, chuť všetkým z RgO povedať, Choďte do už r..i.
<br/>Ak by si plnilo SPZ zodpovedne svoje poslanie, tak prosím, ale inak darmožráčov platiť nebudeme.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18393 od kettneR
Na jednej strene máš pravdu, ale tí čo ťa poznajú vedia, že chceš vo všetko robiť hneď prevratné zmeny..... inak no koment

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18399 od papo
Priznám sa, že s očakávaním otváram ráno tieto stránky. Je to pre mňa často poučné, získavam od prispievateľov nový pohľad na vec. Ale sa aj schuti zasmejem, aj na takej téme, ako je NÁVRH ZÁKONA O POĽOVNÍCTVE. Ona totiž zmenou politickej garnitúry akoby stratila svoje poslanie - vyjadriť sa Simonovým nezmyslom. Opak je pravdou, čítam návrhy na zrušenie OKO, RgO, v podtexte aj ústredia.
<br/> Naopak v iných témach nachádzam podnety práve k zlepšeniu zákona. Kdesi tu na motív ústredia padlo: ryba smrdí od hlavy. Poznám aj iné: ryba sa je od chvosta, alebo: ryba a hosť na tretí deň smrdí. To len tak, aby som aj ja nejakú múdrosť... Čo ma však u niektorých zaráža, je konfrontačný spôsob vyjadrovania spojený s neznalosťou súčasného právneho stavu,:,,v stanovach by sa dalo bez problemov zakotvit pravo vlastnika na vykon prava polovnictva,,. Kam sa chcú posunúť práva vlastníkov, do nižšej právnej normy? To bol len jeden príklad, je ich viac.
<br/> Ak mám pochybnosti o činnosti niektorého orgánu, alebo funkcionára, alebo nebodaj podozrenie, že nehospodárne nakladá so zverenými prostriedkami, mám možnosť na začiatok žiadať informáciu. A tú potom minimálne zverejniť, aby to neupadlo do zabudnutia. K zmene vnútrozväzových predpisov, prípadne pomerov, sa mohol každý vyjadriť na členskej schôdzi, dať to do uznesenia a usledovať si to ďalej. Koľko bolo takých návrhov podaných?
<br/>Citát od esa:,,Mám taký pocit, že chcete od SPZ to, čo by Vám mala dať vláda, parlament, lesné úrady.,, snáď možno len doplniť: a čo si dáme sami.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18426 od spic
trefa do čierneho , tým darmožráčom to povedať terba teraz a a otvorene na snemoch a nie schvávať sa, lebo takto to sa to k nim nedostane

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18428 od spic
ty si myslíš že to je pravda ? baca ja obycajný zavádzač a klamár

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18441 od peterbaca
hallo spic
<br/> ...iba klamar nazyva ineho klamarom,ale to svedci o tvojej urovni,schovavas za
<br/>nejaku spicovu prezyvku a potom ti je lahko druheho osocovat ,asi sa tiez parazitujes
<br/>a nejde ti o poriadok a normalnu debatu,ja na rozdiel od teba nikoho neosocujem
<br/>a vyzyvam na slusnu debatu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18443 od peterbaca
hallo spic
<br/> na jednej strane mna osocujes a na strane druhej davas za pravdu jagerovy,hoci pisem v podstate to iste...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18444 od peterbaca
Hallo papo
<br/> zakotvit zakon v Stanovach neznamena jeho degradovanie,v Stanovach nie je umyselne zakotveny a tym padom ho PZ ignoruju a riadia sa len Stanovamy,co je nissia pravna norma...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18454 od Castor
presne tak..Stanovy su nizsia pravna norma, preto maju doplnat zakon v ramci noriem ktore zakon stanovuje.. stanovy nesmu ist nad ramec..ale to neznamena, ze niekto moze moze ignorovat vyssiu pravnu normu...zakon...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18507 od jager
Sú rôzne zrážky v živote, najhoršia je však z blbcom.
<br/>
<br/>Čítam tu rôzne témy, ale musím povedať, že celé poľovníctvo je jeden veľký bordel. Tvárime sa aký máme prehľad o jednotlivých zák. ustanoveniach. ako nám zákon upravuje výkon práva poľovníctva. Jano opravuje fera, že v tom alebo v tom sa mýli a že podľa toho alebo toho zákona to je inak. Rudo zase sa cíti urazený, lebo paľo mu dokáže, že to čo hovorí nenájde nikde v zákone i napriek tomu, že v ich PZ to tak roky funguje.
<br/>Kašlime nato. Už som to tu kdesi písal. Ak si myslíš, že sa ti nemôže v PZ nič nepríjemné prihodiť, lebo poznáš zákon, stanovy a podľa nich aj konáš, tak si na strašnom omyle. Toto si myslia tí, ktorý zákon na uplatnenie si svojho práva nikdy nepotrebovali, čo sú schovaný v zákryte a stačí im kus diviny nato aby s členstvom boli spokojný. Mohlo by sa, tým jednoduchšie koncipovaným, zdáť, že ak potrebuješ zákon na svoju obhajobu, tak si musel urobiť prešľap. Opak je pravdou. Prešľap urobili tí, čo ťa obvinili z jeho porušenia. A tu nastáva moment sklamania. Berieš zákon na pomoc. Zisťuješ však, že zákon si každý vysvetľuje po svojom, práve tak ako to vyhovuje krivákom z RgO. Musím povedať, že česť výnimkám. Tých je však ako šafránu a sami neznamenajú nič ak zostanú potichu. Tým vyčítam, že majú funkcie na to aby tlmočili naše pripomienky, ale radšej čušia a stávajú sa z nich diplomati svojích vlastných výhod. Všetci máme pravdu ak nám to v našich PZ funguje podľa našej pravdy. Tvárime sa, že sme členovia príkladného spoločenstva. Z radosťou som sa hlásil k poľovníkom na rôznych poľ. akciách. Bol som pišný na to, že som poľovník a dával som to na známosť svojím oblečením postojom a vystupovaním. Dnes si na takúto akciu radšej oblečiem rifle a tričko a niekde bokom sa divým, čo mnohý v zelenom reprezentujú a na čo sú pyšný. Radšej si svoje jelenicové golfky a vestu šetrím do lesa, kde radšej vyjadrím úctu k hore k zveri a k sebe samému. Nebojím sa to povedať, som hrdý na to, že milujem prírodu a na to, že jej môžem pomáhať sám aj s mnohými mojimi priateľmi. Našiel som si svoje miesto a vytvoril si svoje vlastné zákony, tak aby som neprestal horu milovať a zver v nej si vážiť viac ako mnohých lajdákov v zelenom. Veď jeden príklad za všetky.
<br/>Šiel som na RgO a tak som sa vyobliekal, aby som si aj takto uctil členov RgO a ukázal im, že si ich vážim. Aké však bolo moje sklamanie, keď jeden mal modré rifle a červené tričko , druhý Modrú rozhalenku v kraťasoch atď. Nevedel som či som dobre na RgO, alebo u hasičov, alebo medzi teenagermi.
<br/>Veľmi som sklamaný z ľudí, ktorí sú v riadiacich funkciách jednotlivých stupňoch riadenia. Náš predseda RgO. Je nešťastím poľovníctva v našom okrese. A i napriek tomu, že to všetci vedia ho opätovne zvolili za predsedu. Jasné. Ak je predseda hlupák, tak tí čo ho volili sú múdrejší a vedia, že bude tancovať tak ako oni budú pískať. Už si aj prestávam myslieť, že sú to živé príklady hlúposti. Naopak, kladiem si otázku, čo za somárov ím prisluhuje? Kto ich dosadil do týchto stoličiek? Kto je vlastne zodpovedný? Zlodusi z RgO, ktorý už dávno ignorujú likvidáciu Poľovníctva, z nedostatku času, ktorý investujú do vybavovania si svojích vlastných revírov? Alebo padesiat tisíc členov SPZ, neschopných udržať si svoje revíry.
<br/>Toto je môj vlastný pohľad na to kto dnes riadi poľovníctvo, aj cez poľovné stráže. Ak si myslíte. že je to inak, tak jn si myslím, že mám právo aj na to aby som sa mohol mýliť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18508 od Castor
Ked si presunul prispevok sem...zrejme ocakavas reakciu.
<br/>
<br/>
<br/>Vela pravdy je v tomto prispevku, no vytvorit si vlastne zakony a apaticky sa prizerat, riesi v globale asi tolko, co nase zabomysie hadky o nedokonalom zakone.
<br/>Naivne je vsak si mysliet, zeby SPZ s novym vedenim a so vsetkymi jeho strukturami alebo ina nova org. ktora by zastresovala slov. polovnikov, fungovala bez korupcie a lobingu, ked nikde u nas to tak nefunguje. Zoberme si sudy napr.
<br/>Ludove polovnictvo svojou masovostou, priviedlo do svojich radov vela pecienkarov, ktori si svoje pozicie posilnili funkciami. Uslachtile city, z ktorych sa tu vyznal jager im evidentne chybaju, rovnako ako zbohatlikom /aj vo vysokych funkciach SPZ/, ktori skupuju lesy a su pripraveny nekompromisne lobovat za novy zakon, ktory s ludovym polovnictvom urobi kratky proces. Darmo, polovacky a kurvy /sorry...nenasiel som slusnejsi vyraz/ vzdy znamenali a znamenaju pre &quot;mocnych&quot; vela a urobia vsetko preto, aby o svoje zabavky spojene s biznisom neprisli. Slovenske polovnictvo by malo prejst katarziou, podporenou dobrym zakonom, ktora by oba nadory odstranila. Vela pravdy je v tomto prispevku, no vytvorit si vlastne zakony a apaticky sa prizerat, riesi v globale si tolko, co nase zabomysie hadky o nedokonalom zakone.
<br/>Naivne je vsak si mysliet, zeby SPZ s novym vedenim a so vsetkymi jeho strukturami alebo ina nova org. ktora by zastresovala slov. polovnikov, fungovala bez korupcie a lobingu, ked nikde u nas to tak nefunguje. Zoberme si sudy napr.
<br/>Ludove polovnictvo svojou masovostou, priviedlo do svojich radov vela pecienkarov, ktori si svoje pozicie posilnili funkciami. Uslachtile city, z ktorych sa tu vyznal jager im evidentne chybaju, rovnako ako zbohatlikom /aj vo vysokych funkciach SPZ/, ktori skupuju lesy a su pripraveny nekompromisne lobovat za novy zakon, ktory s ludovym polovnictvom urobi kratky proces. Darmo, polovacky a kurvy vzdy znamenali a znamenaju pre &quot;mocnych&quot; vela a urobia vsetko preto, aby o svoje zabavky neprisli. Slovenske polovnictvo by malo prejst katarziou, podporenou dobrym zakonom, ktora by oba nadory odstranila. Zatial to vsak vyzera o tom, ktory nador ostane.
<br/>Len aby na to nedoplatila zver.... Ci chceme ci nie, kto bude chciet polovat, bude musiet mat peniaze...vela penazi. Kto ich nema, bude rad, ked ho zavolaju aspon do honu. Idelana kombinacia by bola peniaze+ spravny pristup. SPZ v takej forme v akej funguje teraz, je prezitok socializmu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18509 od Castor
akosi sa mi tom tam zdvojilo 8o...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18520 od Castor
OPRAVA
<br/>
<br/>
<br/> Ked si presunul prispevok sem...zrejme ocakavas reakciu.
<br/>
<br/>
<br/>Vela pravdy je v tomto prispevku, no vytvorit si vlastne zakony a apaticky sa prizerat, riesi v globale asi tolko, co nase zabomysie hadky o nedokonalom zakone.
<br/>Naivne je vsak si mysliet, zeby SPZ s novym vedenim a so vsetkymi jeho strukturami alebo ina nova org. ktora by zastresovala slov. polovnikov, fungovala bez korupcie a lobingu, ked nikde u nas to tak nefunguje. Zoberme si sudy napr.
<br/>Ludove polovnictvo svojou masovostou, priviedlo do svojich radov vela pecienkarov, ktori si svoje pozicie posilnili funkciami. Uslachtile city, z ktorych sa tu vyznal jager im evidentne chybaju, rovnako ako zbohatlikom /aj vo vysokych funkciach SPZ/, ktori skupuju lesy a su pripraveny nekompromisne lobovat za novy zakon, ktory s ludovym polovnictvom urobi kratky proces. Darmo, polovacky a kurvy /sorry...nenasiel som slusnejsi vyraz/ vzdy znamenali a znamenaju pre &quot;mocnych&quot; vela a urobia vsetko preto, aby o svoje zabavky spojene s biznisom neprisli. Slovenske polovnictvo by malo prejst katarziou, podporenou dobrym zakonom, ktora by oba nadory odstranila.
<br/>Zatial to vsak vyzera o tom, ktory nador ostane.
<br/>Len aby na to nedoplatila zver.... Ci chceme ci nie, kto bude chciet polovat, bude musiet mat peniaze...vela penazi. Kto ich nema, bude rad, ked ho zavolaju aspon do honu. Idelana kombinacia by bola peniaze+ spravny pristup. SPZ v takej forme v akej funguje teraz, je prezitok socializmu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18522 od kettneR
Jager tento tvoj príspevok bol mimoriadne trafený do čierneho. Dovolím si s tebou súhlasiť čo sa týka našej Rgo. Predseda je naozaj pajac na špagatoch a vypočitavec. Obaja ho poznáme , keďže patríme do tej istej Rgo. Oblečenie členov.... no koment . 100% pravda. Mali by si dotyční zobrať za svoje , či chcú reprezentovať poľovníkov alebo športovcov... Len na druhej strane si za to môžeme sami. Predsedu volia zástupcovia , ktorých sme si sami navrhli z vlastných radov do Rgo. Tu sa zamýšlajme....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18528 od Bubi
Komu by sa chcelo?Ked mas mat okolo seba destruktivny spolok,tak a ti nic nechce a odmietnes funkciu.Nicit si zdravie?Povis si ,že pre koho.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18533 od peterbaca
...samozrejme Castor,davno polovali,ti co mali peniaze,ono sa to toci v kruhu,v 1948 roku robotnicka trieda zobrala polovacku a krasne zbrane inteligencii a bohatym ludom,
<br/>degradovala ich.Teraz im to potomkovia prave tychto degradovanych ludi vo forme noveho zakona vratia aj s urokami.Novy zakon musi konecne priniest trhovu cenu za prenajom vykonu prava polovnictva,uz aby to bolo tu.Potom sa vsetci spametaju,ked sa na vyrocnej clenskej schodzi povie:rocny prispevok je napriklad 30 000 SK,kolki ho zlozia,az potom nebude zvery,potom budu vsetci tahat na svetlo nejake celozivotne zasluhy,ako to bolo dobre, kazdonedelne obedy z diviny,klobasi sa dali rozdavat,deti mohli za ne studovat,potom si odrazu mhohi spomenu,ze vykon prava polovnictva patri vlastnikovy,ked to vsak teraz niekto spomenie,hoci aj teraz je to v zakone,mnohi hovoria ze to tam nieje,ze to vlastne neplati,nad vsetko je len hlasovanie Clenskej schodze--- potom vsak bude :nezaplatil si rocny clensky prispevok-si vyluceny,dopoloval si -zbytocne budes hovorit,ze aj na tvojich pozemkoch sa poluje,tych,ktorych dnes nechcu pocuvat,ked sa dovolavaju prava,netreba potom ziadat o pomoc a rozpravat,ze chcem len polovat na svojom,je to moja zaluba-aky pozicaj,taky vrat,mnohi su si vedomi situacie,preto je obrovsky ubytok zvery---Vazeni spametajte sa,
<br/>takto to bude,odhodte svoju malichernost,stare casy sa nevratia,cim skor zacnete rozmyslat po novom,tym lepsie pre vas...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18539 od Marceliusko
Zbohom zdravý rozum.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 636 návštevníkov a žiadni členovia on-line