NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15527 od pali
Môj osbný tip je taký, že žiadny nový zákon o poľovníctve nebude (aspoň najbližších 5 rokov - na ilustráciu uvádzam, že napr. legislatívne práce na novom občianskom zákonníku prebiehajú už asi 15 rokov, legislatívna komisia už asi tretia alebo štvrtá pracuje ale zákonníka nikde) Na to, aby sa prijal nový zákon o poľovníctve by musela existovať vláda asi len jednej strany a aj v tej by museli byť poriadne disciplinovaní poslanci. Pri týchto našich farebných koalíciaách sa na takej otázke ako je zákon o poľovníctve ťažko nájde zhoda. Nepolitizujem len konštatujem stav Už asi tri posledné vlády ho mali v legislatívnom pláne a nič. V našom okrese pred rokom a dvomi postupne končili uzavreté nájomné vzťahy k poľovným revírom (a v podstate aj na celom Slovensku) a nevedeli sme si predstaviť, že by sa to dalo zvládnuť na platforme súčasného zákona o poľovníctve. .. a predstavte si Obvodný lesný úrad mal horúce chvíle v trvaní asi jedného až dvoch rokov ale nakoniec sa všetko uzavrelo. Tak sa zdá, že ten zákon je nedokonalý ale životaschopný. Samozrejme by som našiel veľa priestoru na jeho zmeny ale ak má byť priajatý nejaký paškvil, tak potom súčasný stav bude asi lepší.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15530 od Jaro
suhlasim s palim . za byvaleho ministra žolta bola asi velmi silna lobby ktora sa snazila pretlacit novy zakon o polovnictve a nevyslo im to . tato vlada ma ine priority a zakon o polovnictve je niekde na 169 mieste v poradi dolezitosti . tot moj skromny subjektivny nazor .

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15533 od marmilmorgov
Som presvedčený, že zmeny v poľovníctve už nenechajú na seba dlho čakať, a zákon
<br/> bude do konca roka predložený na schválenie. A nech je akýkoľvek, horší ako tento
<br/> určite nebude. A pre mňa, čo stojím na druhej strane, ako poľovníci, nastanú lepšie
<br/> časy... :P

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15537 od Baikal
myslim, ze novy zakon o polovnictve je zaradeny v legislativnom plane vlady na jesen 2007

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15538 od Baikal
Pozrel som to presnejsie, takze je to az December 2007 www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=TA...tID=8600&LngID=0[/]TU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15549 od Jaro

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15553 od DKo
Počastovanie drienkovicou alebo dobrým vínom v spojení so sadením stromkov, kutím rýľov alebo inej zemeprospešnej aktivite je isto lepší nápad ako si uctiť zahraničné návštevy. Pamätám si ako Fidel strieľal v Tatrách kamzíky z vtruľníka a myslím si, že takéto dačo Slovensku viac uškodilo ako pomohlo.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15563 od Jaro
www.markiza.sk/tv_archiv/?19383d=15.03.2...d&19383p=TNOVINY [/]Prezident s ministrom , nakoniec to zas media prekrutili ako to bolo myslene ! prispevok je na TV Markiza - prezident s ministrom

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 17 rokmi 1 mesiacom #15567 od spic
V tomto máme úplne rovnaký názor Marmil!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #17977 od johny
Obraciam Vašu pozornosť na článok v najnovšom Poľovníctve a rybárstve &quot;Obzri sa bez hnevu&quot;, ktorý preložil z nemčiny p. Šebo. Je veľmi ľahko možné, že ak sa podcení participácia odborníkov a zástupcov &quot;obyčajných&quot; poľovníkov pri tvorbe nového poľovníckeho zákona, zvíťazí lobby záujmových skupín. A potom dopadneme ako v uvedenom článku, ktorý predstavuje situáciu poľovníkov bývylej NDR po zjednotení Nemecka. Stojí za to venovať mu pozornosť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18041 od koleno
Pozorne som si prečítal uvedený článok. Myslím, že nás takýto vývoj čaká a neminie.
<br/> Bývalý režim zlikvidoval súkromné vlastníctvo a poľovné pozemky vlastnil štát. Avšak
<br/> situácia sa od základu zmenila. A to je úloha nového zákona o poľovníctve, ktorý musí
<br/> zladiť vzťahy medzi poľovníkmi a vlastníkmi pozemkov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18146 od Bubi
Sudruhovia z byvalej NDR ma vôbec netrapia.U nas už lobisticke skupiny vyhrali.Porozmyslajte kôli comu su ti nasi poslanci a ministri tam kde su.Asi nikde nie je taky tlak ako v snahe mat vlastny revir a co najlacnejsie zo statneho.:[

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18266 od peterbaca
uz parkrat som upozornoval na mozny vyvoj polovnictva na Slovensku,vo velapripadoch som sa dockal osocovania,chapem ze mnohi sa boja napisat,mnohi sa boja uznat ze mam pravdu.Treba si uvedomit zakladnu vec:Slovensky polovnicky zvaz-jeho terajsie vedenie vobec nezaujimaju radovi clenovia,hoci za ich peniaze napriklad cestuju po svete./co vlastne priniesla sluzobna cesta vedenia SPZ do Ciny polovnikom z Oravy/
<br/>Slovensko potrebuje samozrejme Novy Polovnicky Zakon,polozme si vsak otazku,pomoze to slovenskemu polovnictvu.Treba si dokladne prestudovat cinnost vedenia SPZ,ako Jednotnymi zaveznymi stanovami dokazalo v slovenskom polovnictve vytvorit sucasnu situaciu,Stanovamy,ktore su zavazne pre kazde Polovnicke zdruzenie sa zbavilo veskerej zodpovednosi,uplne odignorovalo zakon ,pravo,moralku,
<br/> Keby SUCASNE VEDENIE SPZ malo zaujem o poriadok v Slovenskom polovnictve vypracovalo by Vzorove-zavazne stanovy,ktorymi by sa Polovnicke zdruzenia riadili,
<br/>v stanovach by sa dalo bez problemov zakotvit pravo vlastnika na vykon prava polovnictva,bez problemov by sa naslo miesto aj pre nevlastnikov polovnych pozemkov
<br/>toto vsetko-samozrejme ak by terajsie vedenie SPZ malo zaujem by sa bez problemov
<br/>dalo v stanovach zakotvit,ale zamyslite sa samy ma TERAJSIE VEDENIE SPZ o to zaujem,
<br/>nepochybujte,ze je to v jeho moznostiach-stacia len zakon a moralku respektujuce stanovy----PRECITAJTE SI PRISPEVOK--VYVOJ POLOVNICTVA NA SLOVENSKU

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18274 od jager
Si chlapík, k tomu niet čo dodať. Na 100% súhlasím so všetkým čo si napísal. Na to aby si mohol takto chápať momentálnu situaciu v Slov Poľ., potrebuje človek dozrieť. Preto si myslím, že budú aj taký, ktorých si brutálne pobúril. Viem aj to, že si natoľko chytrý a vieš, že väčšina dnes už veľa neznamená. Vybočil si z radu a na to treba rovného chlapa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18312 od Bubi
Sucasne vedenie SPZ ma vlastne zaujmy.Pani vedia ako manipulovat obycajnych ludi ako plavat v sucasnych kalnych vodach legislativy a maju tie spravne kontakty.8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18313 od Bubi
Plne s tebou suhlasim.Zmena bude.Bolestiva dlha,pre niekoho nespravodliva ale bude.:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18316 od Baikal
Mam otazku, je dnes problem vykonavat pravo polovnictva a nebyt clenom SPZ? Byt clenom ineho obcianskeho zdruzenia, zaplatiti si poistku a zabezpecit vykonanie povinnych strelieb?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18319 od Bubi
Myslim si ,že ked si ako pravnicka osoba-priklad mas skusky na hosp.alebo si nejakeho najdes.Lepsie je tie skusky mat. tak nemusis byt v SPZ.Ale len ak mas vlast.revir.Skratka tvoja splocnost si prenajme pozemky a postupia ti vykon prava polovnictva.Ale to si ako pravnicka osoba.Ako fyzicka si clenom lebo mas polov.listok.JUDr Kovacs ti odpovie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18320 od Baikal
Vim aka je odpoved na tuto otazku ;) v skutocnosti mi vsak islo o to, ze tu pritomni pisalkovia nespokojni s vyvojom v SPZ nemaju ziadnych prekazok zalozit ine konkurencne obcianske zdruzenie spravodlivo fungujuce... neviem na co este cakaju?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #18348 od martin203
Baikal, keby sa tak stalo a vznikla by naozaj silna organizacia schopna konkurovat SPZ (comu v nasich pomeroch neverim) SPZ by bola prva, ktora by zahajila Svatu vojnu za jednotu slovenskeho polovnictva (ktorej som osobne zastancom) a vyuzivala by k tomu vsetky prostriedky (i tie spinave). Baikal , ti pisalkovia, to je viac ci menej konstruktivna kritika zvnutra, ktora funguje v kazdej zdravej organizacii ....... zdravej! Hm, vylet do Ciny, tam som este nepoloval ......

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.104 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 339 návštevníkov a jeden člen on-line