NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47217 od DKo
Papo, sú prípady kedy sa smie loviť zver aj v čase jej ochrany, tzn. prípady keď sa to nepovažuje za pytliactvo, hoci tieto prípady nie sú uvedené v §310 Trestného zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47220 od pytliak
Na brlohovanie je v sucasnosti dost velky tlak v celej europe, napr v Polsku na brloharskych skuskach ak pes urobi chvat tak je diskvalifikovany, teda tlaci sa na to, aby psy boli najma vyhanaci a potom s tym nie je problem,lebo ulovena liska je usmrtena vodicom zbranou alebo inak, teda nie psom.
<br/>No a zakon 543/2002 o ochrane prirody neriesi sposoby usmrtenia lisok, ten sa zaobera iba sposobmi odchytu a usmrcovania chranenych zivocichov, co liska nie je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47223 od Vepord
Musim dat za pravdu tym co tvrdia, ze lov pomocou PUP je na hrane ak nie za limitom zakona. Sposoby lovu su vymenovane TAXATIVNE t.j. len tie co tam su, su povolene. V tomto pripade, pri STRIKTNOM vyklade zakona akykolvek pes co zadrhne daku zver (mimo dohladavky a skusok) moze bol posudzovany ako pytliaciaci a jeho vodic by mohol byt sthihany za pytliactvo lebo podla trestneho prava moze byt pes povazovany za zbran, t.j. ako ho vodic k tomu nabadal pojde o pytliactvo. Inak je to cele CHORE!! rovnako ako cely novy zakon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47224 od Tomas
Teda ak môže byť pes podľa trestného práva považovaný za zbraň, tak tu potom možno platí zrejme §65 odsek (2) písmeno m) lov inou zbraňou ako zbraňou na poľovné účely, lov zakázanou zbraňou alebo zbraňou vybavenou zakázaným doplnkom... Je tu mnóóho a poriadne veľkých dier...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47226 od papo
pouč nás, kedy a čo... bez povoľovacej výnimky štátneho orgánu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47230 od DKo
pozri si trmíny skúšok :x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47234 od papo
veď to je ošetrené zákonom, nie? skúšaš nás tu? pozri si §56 odsek 4 zákona o poľovníctve. nepochopil som, na čo poukazuješ? vysvetli nám to, prosím

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47235 od DKo
Ak skúšam, tak tvoju pozornosť - písal som o trestnom zákone.
<br/>Ohľadom brlohárenia si myslím, že rozumnému a hlavne praktickému poľovníkovi v zákone o poľovníctve chýbať nebude.
<br/>Ty ak to tam tak silou mocou chceš mať, choď si hoci aj držať hladovku pre parlament. Uvidíš koľkí sa ti potom poďakujú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47236 od papo
mám za to, že táto téma je o zákone, ak ho máme používať a riadiť sa ním, tak je dobré vedieť, čo tam je.
<br/> zrejme ti ušlo pri štúdiu, že brlohárske skúšky sú súčasťou skúšok na pup. teda s brlohármi sa ráta, len sa na čosi zabudlo, a z toho niečo pre nás vyplýva. myslím, že je nám na prospech, ak si ozrejmíme, aký to má dopad.
<br/>tvoje príspevky však smerujú niekde inde. píš ich trebárs do inej témy, alebo si otvor novú.
<br/> tu také mudrlantské príspevky bez záujmu o vec len mýlia a zavádzajú tých, ktorí majú o vec záujem.
<br/> a pokiaľ sa neustále snažíš byť osobný, dám ti aj ja radu ohľadom brlohárenia. nechoď hladovať pred parlament, stačí doma. možno to naozaj pomôže, niektorí veternári už liečia hladovkou aj vážnejšie choroby, a dokonca úspešne.
<br/> ostatným sa ospravedlňujem za nemiestnu časť príspevku:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47244 od ivan103
myslím že tá časť príspevku nebola nemiastna ale k veci, úplne stebou súhlasím.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47374 od plantex
Tak nakoniec som predsa len našiel spôsob ako zlegalizovať brlohárenie.
<br/>V §65 úplne na konci (neviem z hlavy odsek a pod.) stojí toto:
<br/>Ministerstvo môže:
<br/>povoliť výnimky zo zákazu podľa odseku 3 písm. e) z dôvodu naliehavej potreby zníženia počtu niektorých druhov zveri na prechodný čas a určiť podmienky ich realizácie,
<br/>[r]určiť iný spôsob lovu, ktorý nie je v rozpore s odsekmi 2 a 3. [/r]
<br/>A keďže brlohárenie nieje v rozpore s odsekmi 2 a 3 tak ministerstvo môže povoliť na tento spôsob poľovania výnimku. Len si vôbec neviem predstaviť ako sa ministerstvo vysporiada s takým veľkým počtom žiadostí. Jedine ak by tu výnimku udelili celoplošne platnú pre všetkých. No ale to už je predsa ich bordel, nemali skurviť zákon!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47394 od michal
takto určite nie.....nehladajte vedu tam kde nie je

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47397 od papo
líšky sa zákon o chrane prírody /teda ani ministerstvo/ v tomto prípade netýka, líška je v zozname zveri...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47465 od papo
vrátim sa ešte k ,,otrepanej,, téme kormorána. ak ho máme loviť na základe rozhodnutia ministerstva ako živočícha, tak mi nie je jasné za akých podmienok. tým, že to nie je zver, netreba ho písať do povolenky, teda ani ju na tento účel vydávať... a aký je teda vzťah poľovníka k lovu kormorána? rozhodnutie je síce pekná vec, ale tu sa dostávame už do sféry služieb. najlepší zákon komercionalizuje poľovníctvo, tak je naivné si myslieť, že poľovníci budú strieľať kormorána z presvedčenia, že činia dobrý skutok, za ktorý si ešte zaplatia z vlastného. súčasný stav je taký, že rada srz a niektoré miestne rybárske organizácie vyplácali odmenu za uloveného kusa, alebo aspoň zabezpečili náboje. no to v žiadnom prípade ani nekrylo priame náklady na lov. obávam sa, že situácia sa dramaticky zmení. niekoľko násobne zvýšený nájom za revíry sa môže prejaviť aj v tejto činnosti. ja viem, že sú medzi nami nadšenci, ktorí budú loviť aj za stávajúcich podmienok. no to je málo. faktom je, že plán lov sa podarilo naplniť len na strednom slovensku, a to len vďaka angažovanosti a pochopeniu doslova niekoľkých desiatok ľudí. v téme kormorán som uverejnil výsledky parazitologického výskumu, ktoré sú skutočne alarmujúce. či chceme, alebo nie, aj tento pohľad je veľmi závažný, a akosi sa ním nik nezaoberá. skôr nepochopiteľne robí opak odvolávajúc sa na európsky pohľad.... naozaj všade majú taký názor? veru nie! ročne sa ich loví cez sto tisíc! a či sa nad tým nejaké orgány zamýšľajú? našim spôsobom veru nie. tak o čo teda ide?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47475 od kurt
Otázka dňa: Môže poľovník strieľať na živočícha, ktorý nie je zver?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47485 od DKo
Dobrá otázka. Skúsim podobnú odpoveď: strieľať môže, ale loviť nie 8-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47486 od Jan
Návrh zákona o poľovníctve dňa 22.5.2009 vrátený prezidentom na opätovné prerokovanie do Národnej rady SR. Pripomienky z právnického hľadiska opodstatnené a rozumné. Tým sa ale navrhovaná účinnosť posunie od 1. septembra 2009. Podrobnejšie je na www.nrsr.sk (zákony vrátené prezidentom).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47487 od DKo

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47496 od papo
odpoveď dňa;) : pozri§1 a následne §56 ods. 6 a bude ti všetko jasné:D mne vychádza, že ak bude treba riešiť problém s akýmkoľvek chráneným živočíchom, tak nabehnú poľovníci. §56 je šitý na podnikanie v poľovníctve:D.... nevraviac o rozpore s §1 najlepšieho zákona.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47512 od astronom
Prečítal som si v Poľovníctve a rybárstve článok Ing. Mariána Šeba. Citujem z neho &quot; Dlhoočakávaný zákon, taký významný pre našu poľovnícku pospolitosť, je na svete. Je to vynikajúci výsledok práce všetkých, ktorí sa o jeho prípravu a prijatie pričinili. Zásluhy prezidenta SPZ Lebockého sú nepopierateľné ......... &quot; Článok pokračuje v tomto duchu aj ďalej - ospevuje jeho kvalitu a tvorcov. Pobavil ma posledný odstavec - opäť citujem -&quot;Prijatím zákona o poľovníctve vznikne na Slovensku možno nie dokonalý, ale určite účinný právny rámec na zachovanie poľovníctva a jeho tradícií&quot;.
<br/>Autor článku ma trochu zmiatol, nebol som si istý, či je ten zákon vvnikajúci, alebo nie je dokonalý?
<br/>Po informácii o jeho vrátení prezidentom na nové prerokovanie už mám trochu jasnejšie :) asi bude skôr nedokonlý ako výborný :).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.106 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 322 návštevníkov a žiadni členovia on-line