NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47639 od ondrej
tym nechcem povedat ze som streil nespravneho srnca ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47641 od pistik
dlho som rozmýšlal, či vôbec človeku ako ty, má vobec zmysel odpovedať, ale tá trafená hus ma nakoniec k tomu donútila...Presne ako si povedal , trafená hus zagágala a ty si to presne vystihol a aj potvrdil ako si sa k nám dostal...len pre tvoju informáciu...chodil som medzi tých polovníkov skor ako si tam bol ty a vobec niečo vedel o našom združení...chodil som tam vtedy ked si tam ty bol a chodím tam ešte stále, na rozdiel od teba...a dovolím si tvrdiť, že si ešte tahal gumenného káčera po piesku, ked ja už som tam chodil a polovníctve si vedel len z rozprávkových knižiek...
<br/>to že som nebol polovníkom, malo svoje dovody tak isto ako aj to, že som sa ním stal...a nebyť jednej nie velmi príjemnej veci, ktorá sa v mojom živote udiala, tak som ním neni možno doteraz, aj ked to znie možno paradoxne..to však neznamená, že ma to nechytilo a že sa k polovníctvu staviam ako ty...ale to už Ondrej nižšie popísal a nebudem to už komentovať...
<br/>
<br/>a ešte k tomu lezeniu....&quot; zlodej kričí, chyťte zlodeja&quot;...pekne si to tam napísal a ja tebe nebudem vyvracať a ani vysvetlovať....lebo to čo si tu popísal, je a bola presne tvoja taktika , ako sa dostať do združenia...kúpiť si ludí peniazmi, polovačkami a iným pochlebovaním.....pretože by si nemal ani tých pár &quot;kamarátov&quot;...3či4, ktorých si akože mal.
<br/>nebudem už viac o tom písať a ani reagovať na tvoje prípadné odpovede, lebo mi za to nestojíš, len ti dám jednu radu: dávaj pozor na to, čo a pred kým hovoríš...mohlo by sa ti to vypomstiť
<br/>
<br/>P.S. a ešte perlička nakoniec.....ešte stále si myslíš, že by polovník, ktorý je členom SPZ 4,5 roka, nemá ani potuchy o revíri do ktorého sa dostal, je tam 1 rok...nepozná ho a možno by v nom aj zablúdil:D...mohol sa v nom stať hospodárom?????:x:x:x...odvaha ti veru nechýbala...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47644 od Bubi
Emocie opadli.!!! Zakopavam vojnovu sekeru.Musim uznať Stefan,ze si ma reakciou prekvapil.Priznavam...Nemyslim to ironicky.Vdaka za radu...zrejme viem o com hovoris.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47646 od papo
no chlapci, vo všetkej úcte, skončite tiebohoslužby a choďťe do inej témy, prosí. tu je no naozaj nepatričné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47648 od lukas
Bubi konkretne nikoho nespomenul a ajhla ohen je na streche.
<br/>Aj ked sa to akoze &quot;na pohald nasho super zakona netyka&quot; mozno aj ano.
<br/>Mam 25 rokov ,pät rokov som polovna straz a to som za ten cas nacapal troch polovnikov (clenov miestneho zdruzenia pytlacit, kazdy mal 50 rokov prec chvala bohu nepoluju) len ja som ten vagabund (sopliak) co buzeruje &quot;polovnikov&quot; co maju akoze &quot;zasluhy&quot;. Bubiho nazor podla mna ma len jednu chybu a to ze tu tych super polovnikov, chlapov je daleko viac (aspon dufam)!;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47669 od lubenko
neda mi zareagovat,pokial zdielaš Bubiho prispevok, ako dobry nazor na vec tak ta lutujem ,vraviš že si 5 rokou polovna straž to znamena 5 rokou poluješ rychli postup,že ti nadavaju? hadam len ti čo si ich prichytil a to ta nemusi trapit ,ale myslim ,že v združeni v ktorom poluješ musiš mat dobre zazemie,takže neverim že by ti nadavali aj ostatni členovia,ale pišem to preto,že tu si v anonimite a možeš napisa hoc čo a nik ta neskontroluje či je to pravda ,tak by som chcel poprosit vyjadrujte sa len ku svojmu združeniu anonymne a ked chcete na niekoho nakydat aspon zverejnite svoje meno

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47705 od zuzanka
Ste to tu teda pani polovnici, namojdusu!Akusi kvalitu posudzujete podla toho,kto je kde uz kolko rokov strceny a co ma strelene...Tie najvacsie osobnosti, ktore poznam sa takymito dristami veru neohanaju, a uzitkovu skoro vobec nestrielaju...alebo radsej nie. Dokonca ani s tym, ze su polovnikmi, sa radsej na verejnosti velmi nechvastaju, pretoze ako velmi dobre vieme, toto hnutie bolo uz mnohymi spomedzi nas dobre pozneuzivane...Dovolujem si tvrdit, podstatnou castou clenskej zakladne! A verejna mienka? Povedzme si pravdu! Je skor protipolovnicky naklonena, zial!!! Preco asi, hmm? Verte tomu, ze to nie je len zasluhou fanatickych pseudoochranarov a ich casto az absurdnym nazorom...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47707 od ondrej
kto sa hanby za to ze je polovnik nech zacne zbierat znamky a nebude mat na neho nikto zlu mienku ;) to co si o mne kto mysli ma vobec nezaujima a uz vobec nie ak je to clovek co ma nepozna ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47708 od ondrej
a teraz by uz mohla debata pokracovat k teme .................

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47858 od Rado
prosím o pomoc, viete mi poradiť kde by som našiel sadzobník poplatkov za prenájom polovného revíru? Vyšiel teraz neaký nový ? Na OLU maju vraj len starý, ale stále platný a tam sa mi ten nájom zdá velmi nízky a už viackrát som tu čítal o zvýšení nájmu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47859 od lanus
Rado - sadzobník na výpočet nájomného je prílohou č.2 schvalovaného zákona !;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47863 od Rado
asi som blbý ale nemôžem to nikde nájsť, dopln prosím link

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47864 od Jan
Predseda NR určil lehotu na prerokovanie vráteného zákona vo výboroch do 12.6.2009. Potom by mal byť prerokovaný v pléne NR na nasledujúcej schôdzi (16.6. - 3.7.2009). Aby prešiel musí zaň hlasovať najmenej 76 poslancov. Je viac ako pravdepodobné, že toľkoto hlasov získa, takže by mohol naozaj platit od 1.9.2009.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 1 mesiacom #47867 od lanus

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 4 týždnami #47884 od ORI
Myslite si, že sa po schválení zákona budú upravovať sumy za prenájom poľovného revíru podľa schváleného cenníka uvedeného v prílohe č.2 k zákonu o Poľovníctve aj v súčasných platných nájomných zmluvách alebo ostanú v platnosti sumy, ktoré boli dohodnuté na obdobie platnosti nájomnej zmluvy t.j. 10 rokov?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 3 týždnami #47899 od papo
podľa návrhu zmluvy ostávajú v platnosti. avšak revír sa stáva vecou, teda aj výkon práva poľovníctva. obávam sa, že sa budú hľadať cestičky, ako nájom zreálniť. je to prirodzené správanie sa vlastníka tovaru, snažiť sa o trhovú cenu.
<br/> pozri do návrhu, čo je tam o uzatváraní zmlúv. nie revírov, ale zmlúv.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #48049 od papo
Ja len verím, že sa v parlamente napravia aj ďalšie nedostatky. Pán prezident spravil gesto, že vrátil zákon len s pripomienkami na základe správneho zákona. Vytvoril tak priestor na nápravu viacerých chýb. ak už túto možnosť nevyužijú, budeme mať taký dobrý zákon, že bude z toho do plaču aj tým, kvôli ktorým sa taký prijal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #48051 od zuzanka
Taka klebeta- veto prezidenta bude prelomene a vraj zakon schvaleny v navrhnutej podobe bez zmien. Udajne sa to vetovalo preto, aby kamarati stihli povybavovat reviry este v sulade so starym a stale platnym zakonom. Vraj... Uvidime.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #48056 od michal
Snad sa mozem vyjadrit aj ja. Novy zakon ma dve roviny. Jednou z nich je, ze v tejto podobe bol šitý na mieru niektorým zaujmom, čo je neodskriepitelný fakt. Je na to viac indícií, vratane ticha a rýchlosti v rámci ktorých prebehol celý legislatívny proces. Tolko jedna rovina, ktorá znamená, že vela ludí bude sklamaných, pretože dopolujú. Dopolujú preto, lebo nebudu mat personalnu vybavu ani financnú silu aby zmeny v prvotnej vlne ustáli. Prečo ju nemajú je na zváženie, ale hlavnou príčinou je, že zaspali dobu, nereflektovali zmeny a nemysleli progresívne v súlade s dobou. Dovolím si tvrdiť, že 80% polovnikov ani nevie, že novy zakon je, a ak vedia nemaju ani šajnu, čo vlastne prinaša.
<br/>Druha rovina je, že vlastnike vtahy a prednostne pravo na prijatie bolo na totalku vypustene. Vsetko bude bežat v rovine revir, najomna zmluva pri rozhodovani 2/3 vacsinou podla plochy. takze Chytraci s par m2 pôdy uz budu moct akurat tak pozerat a modlit sa. Hlavne tí drobní vlastníci, co cakali na novy zakon ako na spasenie budu asi dost sklamani. Co ale prinása nový zakon je moznost ocistit polovnicky stav a vytriedit sikovnych a tých co sa len viezli. vybavit revír, najom atd. bude ovela pracnejsie a starí seniori,ktorí nevidia dalej ako na spicu svojho nosa a rozmýslajú max. v horizonte buduceho týzdna zrejme dopoluju a budú musiet uvolnit priestor ludom s jasnou predstavou a sikovným na to, aby ju vedeli realizovat. Proste administracia co do narocnosti narastie a chlapci, co cakali kedy ich niekto obsluzi a este im za to podakuje budu mat dost nepr. precitnutie.
<br/>To, ze bude par nespravodlivosti je tiez jasne, pretoze revolucia sa v ziadnom sektore nezaobíde bez strát, ale ked sa rube les, lietaju aj triesky. Faktom ale je, ze po revolucii moze prist aj relativne dobry stav, minimalne pre tých ludí, ktorí to myslia s polovnictvom vazne a maju dost sikovnosti ako svoje myslienky realizovat. A osobne si myslím, ze nabehne aj syste eurofondov ako dalsi level procesu, ktorý moze tiez pomoct...ale ako som uz napisal vyssie, sikovni ustoja kazdu zmenu, a tí co sa len viezli zrejme zaziju zuctovanie. Polovnictvo v stýle 50-tych rokov sa v dnesnej dobe robit nedá.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 15 rokmi 2 týždnami #48072 od zuzanka
V mnohom suhlasim! Tiez si myslim, ze o ludi, ktori maju co ponuknut, bude zaujem...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.113 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 439 návštevníkov a žiadni členovia on-line