NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48716 od Milosko
Sorry papo, to bolo molnarfa.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48853 od Jan
Paragraf 65, ods.6, schváleného zákona o poľovníctve č.274/2009 znie:
<br/>&quot;Zakazuje sa budovať nadzemné pozorovacie zariadenia na pozorovanie a lov zveri vo vzdialenosti menšej ako 200 m od hranice poľovného revíru alebo od hranice územia s piatym stupňom ochrany alebo zóny A chráneného územia.&quot;
<br/>Moja otázka:
<br/>Vie niekto povedať ako sa bude po 1. septembri 2009 postupovať. Budú sa musieť odstrániť posedy vybudované priamo na hraniciach revírov, údajne len na pozorovanie zveri, alebo už vybudované posedy môžu ostať na mieste, len sa nesmia stavať nové?:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48866 od plantex
Ten isty §65 ods. 1 pismeno F.
<br/>Lovit raticovu zver postriezkou vo vzdialenosti kratsej ako 100m od hranice reviru...atd.
<br/>Tak mam zato ze uz vybudovane posedy budu moct zostat pokial sa vsak nachadzaju mnej ako 100m od hranice, lovit zver z takych posedov bude zakazane. Ale staviat nove uz nesmies.
<br/>Alebo je to dalsia s blbosti vtomto zakone.
<br/>Ved lovit postriezkou napriklad 120m od hranice mozes,ale postavit posed tam nesmies.. To je zaujimave

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48925 od Kalach
Vážení.Ako si vykladáte §65 písmeno ,,c,, zakázané spôsoby lovu.Možno loviť srnčiu zver
<br/>kalibrom menším ako 6mm a hmotnosťou strely menšou ako 6g ?Vopred díky za odpovede.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48936 od Jan
Pdľa mňa v náväznosti na § 65 ods.3, písm c, na srnčiu zver možno poľovať aj s nábojom s hmotnosťou strely menšou ako 6 g a priemerom menším ako 6 mmm, ale náboj musí mať dopadovú energiu aspoň 1 000 J na 100 m a väčšiu. Na ostatnú raticovú zver sa však nábojom menším ako 6 g a priemerom menším ako 6 mm nemôže poľovať hoci by teoreticky aj mal dopadovú energu na 100 m 1 500 J.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48937 od lanus
Ako bonbónik k tejto téme pridávam že po takejto exkluzívnej úprave zákona bude lov napr. 15kg diviačat trestný, ale na druhej strane bude 223 Rem. so strelivom napr. SB/HPBT plne použiteľný na lov MEDVEĎOV ! :D:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48939 od kovacikja
presne!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48941 od kovacikja
Zákon o poľovníctve už vyšiel v zbierke zákonov, nevie niekto kedy bude k dispozícii vykonávacia vyhláška?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 11 mesiacmi #48950 od polovnikbj
Vie mi niekto vysvetliť § 65 Zakazané spôsoby lovu, odst. 3 Ďalej je zakazaným spôsobom lovu zveri..... písm.k loviť trofejovú raticovu zver vhodnu na ďalší chov. Predpokladajme, že strelím chovného jeleňa (pri praktickom výkone práva poľovníctva sa to nedá vylúčiť a kriteria operujúce s cm sú v poľovníckej praxi ani pri súdnych sporoch nepoužiteľné) kalibrom 9,3x74 R. Akého priestupku, alebo porušenia som sa dopustil vo vzťahu k zakazaným spôsobom lovu, keď som dodržal priemer strely aj energiu na 100 m ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49324 od molnarf
Od 1.9.2009 kto bude ukladať kárne opatrenia členom PZ na prvom stupni?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49339 od papo
prosím vás, možno mi niečo uniklo.... a nie som sám, môžem strieľať kačicu sediacu na vode ? na spoločnej je to zakázané, mimo ňu zrejme nie.
<br/> prosím vás, skúste mi vysvetliť, môžem loviť poľovným psom? zákon totiž definuje, čo je lov: §2 e) lovom zveri získavanie zveri odstrelom, odchytom, poľovnými dravcami alebo pomocou fretky,
<br/> ospravedlňujem sa vopred, že sa vôbec pýtam na najlepší poľovnícky zákon:-o

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49340 od papo
červený smajlík je tam neplánovane, vznikol sám pri písaní textu, pardon

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49350 od hora
Nechcem polemizovať o tom či je nový zakon dobrý,len mi akosi nesedi ak funkcionar/predseda PRgO SPZ/ v podtatranských novinách ho vychvaľuje a strane druhej ruši najomné zmluvy a uzatvara nové pred účinnosťou nového zakona.
<br/> A ešte jedna otazka koľkonásobne sa zvyši členské po vytvorení komory?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49352 od zuzanka
No to preto, aby to postihal este podla zakona stareho! Nove clenske? Nachaj sa prekvapit!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49356 od johny
Pozerám že nás pripravili o jednu z najkrajších tradícií a to je lov sluky na jarnom ťahu, na ktorý sa tešili mnohí z nás. Ja už mám strelené sluky dve a čakať ich chodím bez strieľania, ale mladí už nezažijú tento krásny spôsob poľovania.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49357 od papo
nevidím to tak čierne, v rámci Eu by ešte mohli zájsť do jednej z členských krajín nachytať si do siete. táto naša úprava je zrejme ústretová voči týmto krajinám. ale zas môžme kačky každý deň, bez spoločných, a aj na vode. takže asi to je vyvážené. no ale čo by si čakal od expertov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49364 od zuzanka
Myslim, ze aj jesenny tah bude mat svoje caro... Na jar ich akurat budeme vitat klobukom, ale okrem strelby sa nic nezmeni. Tradicne to u nas bolo naopak, preto si to mnohi nevieme anilen predstavit! Ale ako som uz raz napisala, ma to svoju logiku- radsej lovit vtaky na ceste z hniezdisk, ako pocas tahu na hniezdenie. Ta legalizacia chocholaciek nepriamo odsudzuje aj ostatne chranene druhy kacic. Vacsina polovnikov nepozna vzacnejsie druhy cez den na vode, nieto este za sera pocas letu! Padnu aj chrapky, chriplavky, chocholacky bielooke...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49365 od papo
neviem, aký máte tam jesenný ťah, ale tu je to vecou náhody vidieť na jeseň sluku, treba ísť vysoko bo hory. a kačice? nemyslím, že sa niečo zmení... rozumné PZ už sa aj stihli dohodnúť, že budú poľovať len cez víkendy, aby si to neplašili navzájom. mrzí ma však jedna vec, že zas negatívne hodnotíš poľovníkov. v akom prostredí si to vyrástla? nie je to prvý raz. ... ale tu to nerozoberajme, hodnoť radšej právnu normu. teda najprv si lu prečítaj a zamysli sa nad ňou. aby si sa nedivila, že niekto bude strieľať pernatú na zemi guľou. alebo medveďa 223-jkou.
<br/>tuším, že mi odpovieš, že zákon poznáš, teda povedz mi tvoj názor na vznik chovateľských oblastí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 10 mesiacmi #49366 od zuzanka
Praveze som vyrastla medzi polovnikmi, preto ich tak hodnotim!!! Chcem verit, ze tam kde posobis Ty, je to uplne o niecom inom. Samozrejme ako som napisala vzdy- Cest vynimkam! Ktore, trvam na tom, su v mensine. Mam roky platny pol. listok- polujem, vyssiu skusku z polovnictva, 4- nasobnu ucast so psikmi na memorialoch, bla- bla- bla.....Mozno o tom tak trosku nieco viem. Zazila som teplu jesen v pohori Pov. Inovca, ked stavac pocas sliedenia v lese za bieleho dna vystavoval jednu sluku za druhou- jak bazantie sliepky! V zivote som tolko sluk na vlastne oci nevidela. O tych chovatelskych oblastiach zajtra Milacik, Dobru nocku! CMUK!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 14 rokmi 9 mesiacmi #49375 od johny
Zuzi ja som u nás ešte sluku v októbri nezaregistroval, len ak vyletí z pod nôh, ale o ťahu nemôže byť ani reč. Ale ako hovoríš, má to aj logiku, ja už mám dve strelené sluky takže aj tak už nestrieľam, ale zamierim si na nejednu. No čo, vezmem si brokovnicu na škodnú a mieriť si budem aj tak, takže pre mňa sa toho toľko nemení. Horšie mladí

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.096 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 465 návštevníkov a žiadni členovia on-line