NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19130 od TVmachos
Čo sa týka nového zákona o poľovníctve a reakciou na príspevky tu uvedené: keď tak rozmýšľm nad SPZ, tak akú funkciu plní okrem toho, že združuje nás poľovníkov?!?! V podstate žiadnu inú funkciu... NKS určuje lesný úrad( ďalej len štátna správa). vydáva poľovné lístky, určuje hranice revíru, schváľuje plan lovu a pod.... SPZ ako organizácia nemá opodstanenie... V novom zákone by sa tátoorganizácia mohla vypustiť a poľovníctvo by bolo riadené štátnou správou a jednotlívymí poľovnými združeniami. Ak by SPZ plnila funkciu ako Slovenský rybársky zväz, ktorý zastrešuje rybárov, platia sa mu príspevky, za čo sa strá o vodné plochy, zarybňuje ich, a vydáva povolenia na rybolov...SPZ nič z toho...!!! nemá to zmysel!! Ak by mala podobnú funkciu ako SRZ tak áno, nech je táto organizácia v novom zákone o poľovníctve, ale inak, nech tam ani nefiguruje a zruší sa ako celok...
<br/>Ďalej bolo tu písané o stanovách a zákone...stanovy nemôžu upravovať viac ako zákon a nesmú byť rozpore s predpisom vyššej právnej sily. zákon nemôže byť v rozpore zase s ústavou. Čiže stanovy môžu len upresňovať ustanovenia zákona. Treba vychádzať z hierarchyckej štruktúri právnych predpisov.
<br/>Ďalej, čo sa týka výmery poľovných revírov v jelenej oblasti, môže byť výmera aj 2000ha čo je pomerne veľká plocha, ale tak aby ýmera revíru mala minimálne 1/2 alebo 3/4 výmeri plochy lesú pôdu a nie 3/4 výmeri z 2000 ha bol poľnohospodárska plocha.¡Poznám takéto revíri, najmä čo hranicčia s polovnými oblasťami s chovom malej zveri. Je to úplna kravina. ak má revir v jelenej oblasti síce predpísnú výmeru min. 2000 ha ale pritom 3/4 výmeri tvorí poľnohos plocha. ako sa potom v takomto reviri môžu kvlatine určiť NKS, určiť plán lovu a pod.??!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19131 od martin203
Nie som fanusik sucasneho modelu SPZ, ale som zastanca jednotnej org..... SPZ plni mnoho dolezitych funkcii: organizacia skusok psov, skusok pol. hospodarov, kurzov a skusok uchadzacov o prvy pol. listok, zjednala za nas perfektne poistenie:[, .....

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19138 od Bubi
Hospodarov a uchadzacov o polov.listok riesi Les.Urad.SPZ ti da akurat šek na SK.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19139 od jager
Skúšky poľovnej upotrebiteľnosti si bez vačsieho problému môžu organizovať jednotlivé chovateľské kluby. A zrovna tak strelecké prebory a aj kontrolne strelby.
<br/>Napíš ešte načo je dobré SPZ, lebo ja neviem ja už dávno márne hľadám odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19144 od martin203
To je vsetko viac-menej pravda, ale ja stale zijem v tom, ze ta jednotna zastresujuca organizacia s prirodzenou autoritou (ine autority ma neskutocne drazdia) ma predsa len nieco do seba ...... mozno aspon tu poistku by niekto dokazal poriadne vyjednat ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19150 od michal
Sorry ale blbe poznámky budeš mat asi ty, lebo inak by si vo svojej reakcii nemohol opapagájovať to, čo som tam napísal aj ja. Tak si to ešte raz prečítaj, aby si sa nemusel rozčuľovať nad NEERUDOVANOSŤOU a ušetril si zdravie8-L

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19151 od michal
Inak nič v zlom, tesí ma, ked nie som sám, čo sa dokáže rozčúliť nad neerudovanosťou aj u kolegov.....ale mne o superficies... fakt písať nemusíš. Expertom su ju rozpísal dopodrobna v príspevkoch kolo 3. októbra 2006.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19171 od TVmachos
OK, fajn, som rád že sme sa zhodli, a máme rovnaký názor a nachádza sa tu aj niekto kto vie ako to je a dá s ním rovnocenne o tom baviť! To som rád, že si im to vysvetlil a napísal.....sorry ale nečítal som úpne všetko...takže som nevedel, že si už o tom píísal a uviedol kolegov na pravu mieru!Dobre je, že je niekto, ako ty, keď niečo napíšem, že vie o čom!:)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19172 od TVmachos
Veci, podobneho typu, čo akože zabezpečuje SPZ sa dajú vyriešiť aj lepšie. Napr. skúšky psov môžu vykonávať jednotlivé chovateľské kluby. ktoré s určitým plemenom majú skúsenosti. Skúšky hospodárov a skušky a kurzy uchádzačov by sa mohli organizovať na krajskej úrovni, tak že by sa vykonali určité príjamčky, kurz by sa konal raz ročne, prednášanie predmetov by zabezpečovali docenti a profesori vysokých škôl a skúšky by sa vykonávali pred komisiou z týchto učiteľov. Potom vedomosti i úroveň poľovníctva by vzrástla. Namiesto RgO SPZ by sa mohol vytvoriť akýsi snem z predsedov poľovných združení v okrese, ktorý by si zvolili predsedu z medzi seba povedzme na 2 roky, a organizoovali by aj chovateľské prehliadky a pod.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19199 od pstruzik
Plne s tebou súhlasím. Dufam ze toto forum pozorne citaju aj zákonodarcovia.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19201 od meszarosoto
Tak to s tým perfektným poistením je trochu prehnané. V prípade úrazu ak budeš odkázaný na toto poistenie, budeš mať veľký problém. Treba si preštudovať zmluvné podmiernky. Perfekné je to akurát pre poisťovňu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19202 od martin203
Asi som do toho dal malo ironie, alebo si si to blbo precital. Tak teraz natvrdo: To poistenie je na ho...! Na poziadanie zdovodnim.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19215 od macol
Este by ma celkom zaujimalo kto na zaklade noveho zakona dosiahne pravoplatne rozhodnutie o vykona prava polovnictva. Ved 2/3 vacsinu zo vsetkých vlastníkov na rozhodnutiach o vykone prava nedosiahne nik.a to sa nejdem cudovat nad § ktoré upravuju tvorbu a zanik reviru.
<br/>ak toto prejde tak sme po skonceni teraz platnych zmluv dopolovali.Teda okrem statnych revirov

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19216 od michal
Keby sa na všeobecne zvýšili nároky nie len na pol. hospodárov ale aj držiteľov pol. lístkov, a celé prednášky a skúšky by neboli len biznisom, tak by bol jednak nedostatok poľ hospodárov ale ani by nebol problém s nadpočtom neumiestnených polovníkov...sak to vsetci poznáme z vlastného okolia, kolko poľovníkov by tým malo sancu pri zachovaní objektivity prejsť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19222 od Bubi
O to sa predsa jedna aby to preslo a PZ dopolovali.Lebo pani co to siju a ich kamarati a kamarati kamaratov si cez zdatnych pravnikov a chechtaky vybavia vsetko vopred.Pekne krasne sa zmenia uzivatelia polov.revirov.Vela PZ ostane bez revirov.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19225 od Baikal
Moj predpoklad je taky, ze o 10 rokov bude k prenajmu tolko vyprazdnenych revirov, ze aj nam nemajetnym a menej majetnym vznikne priestor pre chodenie na &quot;vychadzky s flintou&quot; :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19264 od peterbaca
...nechcem nikoho urazit,ked som pred rokom co to napisal vsetci ste boli proti mne,neviem ci som to nenapisal dost polopatisticky,ale uz vam zacina svitat,ja som nepisal len za seba,ja som sa snazil bojovat za prava vlastnikov a nielen vlastnikov,
<br/>rozpametajte sa na vase reakcie...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19265 od peterbaca
ono vo vseobecnosti to asi funguje medzi Slovakmi takto: potopila sa velka lod zachranny cln so zachranencami plava okolo topiacich sa, mnohi sa snazia dostat do clna,ti v clne kricia uz nas je tu dost-aj ked miesto by sa naslo,jeden topiaci krici preboha pomozte nenechajte ma utopit sa,nakoniec sa akosi predsa do clna dostane a vidi,ze miesta tam este je,ale aj on okamzite zacne kricat-uz nas je tu dost-...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19266 od Bubi
Mna do toho netahaj kamo.Ja dobre viem o co ide.Na tvoje nazory som nikdy negativne neodpovedal.A pred rokom som este PID ani necital.To ako osobne.Viem takmer z vlast.skusenosti ako partia polovnikov prisal o revir vdaka dobre fungujucemu trojuholniku-par debov v PZ-chlapik pri pniazoch gauner,sponzor polit.stran-a sponzorovani poslanci.Vsetki sudy vyhrane,zmluvy sudne uznane ako neplatne-a kto asi poluje?Nemusim ti odpovedat-vies si to domysliet.!!!!!:x

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 10 mesiacmi #19267 od Bubi
Pekna buducnost.Takze flintu nepredavam.:]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.148 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 158 návštevníkov a žiadni členovia on-line