NÁVRH ZÁKONA O STAROSTLIVOSTI O ZVER A O POĽOVNÍCTVE

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26432 od Jomarko
Samozrejme som myslel, že ľudí je veľa a zveri málo. A stále im uberáme životné prostredie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26444 od puro
Ori viem ze pozemok bude pricleneny lesnym uradom,pisal som ze nie?Ale pri stavbe posedu a pol. zariadeni treba suhlas vlastnika.U nas aj stavba krmelcov podlieha schvaleniu a dohode s urbarom,postav krmelec pri mladine a potom plat .Alebo podam trestne oznamenie za porusenie zakona a zasahovanie do vlast.vstahov,pokial nemas toto osetrene zmluvne.Takze nik nebrani vo vykone prava polovnictva ak nechcem posed v danej lokalite,poluj k tomu posed netreba.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26575 od Jomarko
Mám takú otázku. Zákon o poľovníctve pripravuje komisia pri MPH SR. Dostanú sa nejako tieto pripomienky a návrhy aj do tejto komisie ?
<br/>
<br/>A ešte jednu - bude nás informačná databáza informovať o zmene stanov SPZ ?
<br/>
<br/>Vraj nejaké zmeny boli na sneme prijaté. Ďakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #26576 od Jomarko
A ešte jednu prosbu. Bolí ma brucho, keď vidím tú sýkorku jesť tú údenú slaninu. Veď ju to zabije. Najskôr ju bide bolieť brucho a potom zdochne. Aspoň takýto odborný názor som niekde čítal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27015 od olusnv
Dnes si kladiete otázku, či bude poľovníctvo ľudové? To je presne ako otázka: Komu patrí továreň, robotníkom či majiteľovi-zamestnavateľovi?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27099 od Jomarko
Les nie je továreň. Ani jeleň nie je sústruh alebo šijací stroj. Nevidím súvislosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27106 od olusnv
Ľudové poľovníctvo v dnešnej dobe, to si verú predstaviť nevieme. Les patrí tiež niekomu, podobne ako stroj, či ovocné stromy v tvojej záhrade a ich plody.Súvislosti je veľa.
<br/>Fórum o poľovníctve pozorne sledujem a smelo konštatujem, že Vami konzultované témy s návrhom nového zákona nemajú nič spoločné. Napr.: uvediem skopírovaný § 54 o povinnom poistení poľovníkov:
<br/>
<br/>§ 54
<br/>Poistenie
<br/> (1) Osoby, ktorým má byť v Slovenskej republike vydaný poľovný lístok vrátane cudzincov musia byť poistené proti následkom zákonnej zodpovednosti za škody spôsobené pri výkone práva poľovníctva ublížením na zdraví alebo usmrtením iných osôb s limitom poistného plnenia najmenej vo výške troch miliónov Sk a za škody na veciach najmenej na sumu 100 000 Sk za jednu poistnú udalosť. Poistné podmienky, ktoré bližšie upravia rozsah tohto poistenia nesmú obsahovať výhradu, že poistná ochrana sa neposkytuje v prípade neopatrného chovania poisteného.
<br/>(2) Za osoby, ktoré požívajú v Slovenskej republike diplomatické a konzulárne výsady a imunity, uzavrie poistenie Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky.
<br/>
<br/>Dovolím sa Vás všetkých diskutujúcich opýtať, či toto môže byť predpokladom ľudového poľovníctva. Kto si dovolí zaplatiť také povinné poistenie? Na okresnom sneme som to označil ako likvidačný paragraf pre väčšinu členov PZ. Som presvedčený, že delegáti na celoslovenský snem toto v Nitre ani len nespomenuli. Nemyslíte, že diskusia by mala byť o jednolivých zneniach navrhovaných paragrafoch o ich dopadoch na poľovníctvo v budúcnosti a nie o meditáciach čo sa deje vo Vaších združeniach.
<br/>Veľkým problémom je uznávacie konanie poľovných revírov, ktoré je značne komplikované spôsobuje krivdy jak na strane poľovníkov, tak na strane vlastníkov pozemkov. Aj tu je treba diskutovať akými návrhami by sa mal zákonodárca zaoberať a pod..., o nič menším problémom nie je ani schváľovanie zmlúv o postúpení práva poľovníctva. O tom sa v tomto fóre ani len slovkom nikto nezmieňuje. Problémy ktoré sa vo fóre riešia úzko súvisia s dodržiavaním vnútrozväzovej disciplíny a predpisov v jednotlivých združeniach, kde situácia je poľutovania hodná.]

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27156 od schill
Súhlasím s tebou, že veľká väčšina príspevkov sa netýkala samotného návrhu zákona. ČESŤ VÝNIMKÁM ! K tvojmu príspevku toľko, že členovia SPZ zaplatením členského príspevku automaticky sú poistení na zákonnú zodpovednosť. Preto si myslím, že členské v SPZ skutočne nie je vysoké a z toho vyplýva že ani povinné poistenie nie je likvidačné, ale naopak chráni členov pred likvidáciou, ktorej by boli vystavení bez poistenia.
<br/>Neviem ale ako je to so súkromnými revírmi a ich majiteľmi, či musia byť členmi SPZ, ak nie zrejme si musia poistenie zabezpečiť individuálne, ale oni zase na to asi majú.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27348 od peterbaca
hallo
<br/> dlhsie som do fora neprispieval z podobneho dovodu ako si napisal,myslim ze prispievatelia len pisu aby sa nejako zviditelnili,v tejto teme zatial nikto napriklad nenapisal,ze schvalovanie noveho polovnickeho zakona nie je zaradene na decembrovu parlamentnu schodzu,hoci tam malo byt,alebo bolo zaradene---ale uz nieje---uvidime v january...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 7 mesiacmi #27367 od kurt
Bolo to plánované v decembri predložiť do vlády nie do parlamentu. Máš však pravdu, že ani to sa nestihlo. A malé &quot;tajomstvo&quot;: nebude to ani v januári.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 6 mesiacmi #28769 od canadier
Kde je zákon?
<br/>
<br/>Dnes 29.12. 2007 televízia JOJ odvysielala záznam o odchyte zajacov v PZ Sládkovičovo.
<br/>Po pri tom koncom roka 2006 im vypršala nájomná zmluva na poľovný revír, a do dnešného dňa to nemajú obnovené. Akým právom im vydali povolenie na lov? Podľa ktorého zákona?:x
<br/>V tejto republike už je všetko možné?????

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29109 od darinka
ahojte, chcem sa len spytat co vsetko treba k ziadosti o prijatie do PZ. staci zivotopis?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29204 od Robitusin
a foto postavy spolu s mierami:D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29310 od Jan
Otázka pre p. Fridricha Takácsa - redaktora PID a ostatných návštevníkov tohoto fóra:
<br/>
<br/>Má vôbec zmysel sa vyjadrovať k &quot;Návrhu zákona o poľovníctve&quot; z dielne SPZ vypracovanom ešte 18.4.2006? Stojí si SPZ ešte za týmto návrhom? Vzhľadom na to, že na IX. sneme SPZ bol za nového prezidenta SPZ zvolený p. Tibor Lebocký, poslanec NR SR za stranu SMER, ktorý sa vyjadril nasledovne (viď rozhovor s ním na stránkach tejto PID v časti SPRÁVY):
<br/>
<br/>Citát 1) V procese tvorby nového zákona som zástancom racionálnej, bezkonfliktnej obhajoby legitímnych požiadaviek SPZ a nie prostredníctvom hrozieb konfrontácie medzi SPZ a Ministerstvom pôdohospodárstva SR. Som presvedčený, že nový zákon o poľovníctve, ktorý bude riešiť oprávnené požiadavky poľovníckej samosprávy, vlastníkov a užívateľov poľovných pozemkov, štátu, ale predovšetkým bude trvalým ochranným a zveľaďovacím rámcom slovenskej prírody, je možné dosiahnuť len diplomatickou rečou a praktickým prístupom. Pragmatizmus pritom chápem ako schopnosť nájsť zjednocovací faktor a jednotný postup a nie ako konanie smerujúce ku konsenzu jednej strany na úkor druhej.
<br/>Citát 2) Za vôbec najdôležitejšie princípy revitalizácie Zväzu považujem nasledovné aktivity:
<br/>- partnerský a systémový prístup k priebehu legislatívneho procesu tvorby nového zákona o poľovníctve vo všetkých jeho fázach. Celý priebeh by mala koordinovať tá istá skupina ľudí. Skupina, ktorej členmi sú starostlivo vybraní odborníci s dostatočným vplyvom aj na politické rozhodnutia. Ako podpredseda parlamentného výboru pre pôdohospodárstvo a člen najsilnejšieho poslaneckého klubu v Národnej rade SR chcem venovať všetky svoje sily prijatiu takého zákona, ktorý nebude v parlamente zmenený pripomienkami kolegov poslancov do celkom inej podoby, ako je prijateľný pre širokú poľovnícku verejnosť,&quot;

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29318 od martin203
cize o filozofiu noveho zakona a dalsie smerovanie polovnictva si mozno hodia kockou na koalicnej rade VM a RF. Na regulernost hodu budu za odbornu verejnost dohliadat: predseda dalsej koalicnej strany, ministerka ZK a predseda SPZ

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29419 od Taki
Vážený pán Ján!
<br/>
<br/>Sám neviem, či má zmysel vyjadrovať sa k starému &quot;Návrhu zákona o poľovníctve&quot; ktorý je ešte z 18. 4. 2006. Totiž novší návrh zákona zatiaľ nemáme. Ja mám najnovší návrh zákona o poľovníctve z dielne Ministerstva pôdohospodárstva SR, ale nemám právo ho zverejniť. Iba Boh vie či vôbec bude aj z neho niečo.
<br/>Aj ja poznám vyjadrenia p.Tibora Lebockého ohľadom tvorby nového zákona. Ale zatiaľ sú to iba rečičky. Ak sa v tom smere niečo pohne a ja s tým budem môcť oboznámiť návštevníkov PID-u, tak ten návrh zákona spolu s vyjadreniami návštevníkov PID aj naďalej bude na 1. mieste vo fóre.
<br/>Koniec koncov, aj to naše fórum je iba obyčajné fórum pre verejnosť. Kto si prečíta nejakú tému a má záujem k nej dodať aj svoj vlastný názor, môže to urobiť. Koho to nezaujíma alebo čaká na niečo lepšieho - nech túto tému preskočí. Ale pravdou je aj to:
<br/>- Je tu viac ako 400 vyjadrení k starému návrhu zákonu. Ja mám možnosť odsledovať aj to, kto všetko tieto vyjadrenia číta. Práve Ministerstvo Pôdohospodárstva patrí k tým, odkiaľ k nám pravidelne prichádzajú návštevníci a vaše príspevky sú nimi pravidelne prežúvané. Keď nič inšie nedocielime tak aspoň to, že naši zákonodarcovia poznajú naše názory, názory obyčajných poľovníkov ohľadom zákona o poľovníctve - a podľa mňa to už je nejaký úspech.
<br/>Totiž ten druhý spôsob, že člen SPZ dáva návrh členskej schôdzi - členská schôdza posiela uznesenie na OKO (RgO) SPZ - OkO (RgO) SPZ na Prezídium SPZ - Prezídium to zhromaždí a doručí to zákonodarcom - to funguje iba v rozprávkach.
<br/>
<br/>Keby som túto tému vedome nedržal na prvom mieste, tak poznajúc našich prispievateľov už by bola založených najmenej 5 podobných tém a nenašiel by nikto, kto by jednotlivé zaujímavé príspevky zhromaždil. Takto aspoň sú všetky vaše názory na hromade.
<br/>Už sa pripravuje kategorizácia jednotlivých tém vo fóre, ale zatiaľ nám to dáva veľa práce aby to fungovalo bez problémov.
<br/>
<br/>S pozdravom,
<br/>
<br/>Frico Takács
<br/>Redaktor PID

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #29441 od Jan
Ďakujem za odpoveď.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30956 od peterbaca
od prveho decembra,co som napisal prispevok sa do diskusie zapojilo mizive percento
<br/>prispievatelov-o com to svedci...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #30974 od pali
Vo vládou schválenom pláne legislatívnych úloh legislatívnej rady je na mesiac júl 2008 uvedený návrh zákona o poľovníctve. Takže MP SR asi v najbližších mesiacoch začne pracovať na návrhu, otázka je ktorý z doterajších návrhov si vezme za predlohu alebo vymyslia ešte niečo úplne iné.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

pred 16 rokmi 5 mesiacmi #31004 od kurt
Ministestvo pracuje na návrhu už asi rok. ;):D

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.112 sekúnd

Partneri

Kto je online?

Práve tu je 283 návštevníkov a žiadni členovia on-line